FinansMAX

Taşıt Kredisi Konut Kredisi Erteleme Fırsatı

Taşıt Kredisi Konut Kredisi Erteleme Fırsatı

Taşıt kredisi, konut kredisi pandeminin ekonomide yarattığı kötü etkiler nedeniyle bankalar, müşterilerine müjdeli haberi verdi. Taşıt ve konut kredileri belirli bir aya kadar erteleyebilirsiniz. Covid-19 etkileri dünyanın birçok yerinde sürmeye devam ediyor. Bankalar, müşterilerini mağdur etmemek adına elini taşın altına koyarak kredilerinizi erteleme imkanı veriyor. Günlük yaşamın devam edebilmesi, faturaların düzenli olarak ödenmesi, borç kapatmak gibi işlemler için paraya ihtiyaç vardır. Kazanılan para krediye gittiği takdirde diğer ödemelerde zorluk yaşanabilir. Bu nedenle pandemi yardımları adı altında bankalar müşterilerine destek sağlıyor.

İlk Adım Kamu Bankalarından

Yayınlanan haberlere göre kamu bankaları müşterilerine kredi erteleme müjdesini bildirdi. Kamu bankalarına borcu olan insanlar 6 ay olacak şekilde kredilerini erteleyebilirler. Aynı zamanda her bankada olmasa da çoğu bankada 36 ay ve 60 ay vadeli kredi imkanı da sunuluyor. Pandemi sürecinin artış göstermesi nedeni ile erteleme yapılan kredilerde ödenememe riski ile karşı karşıya kalıyor. Bu durumda da bankalar ekonomik açıdan da risk altında kalmaya devam ediyor.

Kredi Borcunu Erteleyen Bankalar

Kredi borcunun ertelenmesi ile ilgili çıkan haberler kredi borcu olanları sevindirse de her banka kredi erteleme imkanı sunmuyor. Bankalardan gelen resmi açıklamalara göre kredi erteleme yapan bankalar şu şekildedir;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank müşterilerine kredi erteleme imkanı ve vade artırımı sunuyor.

Kredi Borçlarının Ertelenmesi

Kredi borçlarını ertelemek isteyen vatandaşlara banka tarafından yeni bir ödeme planı oluşturulur. Bu ödeme planına yeni bir imza atılır ve sizin hesabınıza işlenir. Ödeme planlarının ayarlanması konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisine göre değişkenlik gösterebilir. Bireysel müşteri temsilcileri kişilerin maddi durumlarını göz önüne alarak bir plan oluştururlar. Aynı zamanda kredi erteleme talebinde bulunacak kişilerde vade ve erteleme zamanı ile ilgili talepte bulunabilirler.  Erteleme talebi kredinin düzenli ödenmesinde sizlere destek olacak en önemli husustur. Erteleme yapmadan kredinin ödenmemesi kredi notunuzun düşmesine neden olabilir. Bu gibi durumları yaşamamak adına kredi erteleme talebinizi bankanıza iletmeniz sizlere fayda sağlayacaktır.