FinansMAX

SUBWAY Bayilik Başvurusu

SUBWAY Bayilik Başvurusu

1965 yılında Fred DeLuca tıp doktoru olma hayali kuran bir gençti. Bu doğrultuda yola koyulan DeLuca, eğitim masraflarını karşılamanın yollarını ararken bir aile dostu kendisine sandviç mağazası açmasını önermişti. Arkadaşı Doktor Peter Buck’tan aldığı 1000 dolar ile fast food sektörüne bomba gibi düşecek bir markanın sahiplerinden olmuştu. Dolayısıyla Subway’in hikayesi, aynı sizin gibi başlamıştır. Subway bayilik başvurusu şartları arasında bu girişimci düşünce ve başarma azmi aranmaktadır. Eğer bu şartları karşılayabildiğinizi düşünüyorsanız hiç çekinmeden Subway’e başvuru yapabilirsiniz.

SUBWAY Bayilik Başvurusu Şartları

Bayilik alarak Subway ekibine katılmak mı istiyorsunuz? Subway’in yaptığı şey sıradan bir iş değildir. Subway bayisi olarak başarılı olduğu herkes tarafından bilinen bir işletme, düşük bir yatırım, basit operasyonlar, esnek zemin planları, eğitim programı, ulusal ve bölgesel reklam fırsatları vb. birçok imkana kavuşursunuz. Bayilik başvurusu için karşılamanız gereken ilk kriter finansal durumunuza yönelik olan kriterdir. Ülkeden ülkeye değişen fiyatlara göre ortalama 10.000 ve 15.000 dolar arasında bir bayilik ücreti istenmektedir. Ayrıca Subway’e her hafta gelirin %12.5’ini (brüt satış-satış vergisi) ödemeniz gerekmektedir. Bu bedelin %8i bayilik lisansı için, %4.5’i reklam için alınmaktadır.

Bayiliğin Toplam Maliyeti

Subway ve sandviçlerine sahip olmak istiyorsanız ortalama 200.000 dolar maliyeti karşılamanız gerekmektedir. Sonrasında haftalık gelirin %12,5’i Subway’e gitmektedir. Ancak çalışanlarınız ve satış personelinizin yeteneğine kalmış olmakla beraber 1 yılda maliyeti sıfırlayacak duruma gelebileceksiniz. Ayrıca Subway bölge yöneticisi bulunduğunuz yere bağlı olarak sizinle iletişime geçer. Bölge yöneticisi, size tüm toparlanma sürecinizde ve daha sonrasında yardım edecektir. Böylece yüksek maliyeti karşılayabilecek duruma gelebilirsiniz. Ayrıca Subway eğitimleri yıl boyunca düzenlenmektedir. Dünyanın farklı yerlerinde eğitim merkezlerine sahip olan Subway ana merkezi, Milford Connecticut’ta yer almaktadır. İşletmeyi açtığınız yere göre değişik eğitim merkezlerine atanırsınız.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: