FinansMAX

Senetle Kredi Veren Yerler

Senetle Kredi

Senetle kredi veren yerler ya da sana senetle kredi veriyorum diyenler çıkabilir karşınıza. Kredi puanı düşük olanlar bankalardan kredi çekme konusunda zorluk çekebilirler hele ki kara listede adı bulunanların zaten şansları olmadığı için senetle kredi çekme yolunda ilerlemek isteyebilir. Bu yazımızda senetle kredi veren yerler hakkında bilgi verecek ve senetle kredi veriyorum diyenler hakkında da tavsiyelerde bulunacağız. Çünkü bu işlemin risk oranının büyük olması nedeniyle yapılacak araştırmaların detaylı olması gerekiyor.

Senetle Kredi Veren Yerler

Senetle alışveriş yapabileceğinizi belirten birçok firma bulunuyor. Mobilya mağazaları, kuyumcular, şimdi al bir ay sonra öde kampanyası düzenleyen mağazalar, ikrazatçılar, faktoring şirketleri, kredi kartını nakite çevirme işlemleri ve belki birkaç şekilde daha olabilir. Bizim şu an aklımıza gelen güvenilir senetle kredi veren yerler diyebileceğimiz liste bu şekilde.

Bu kişilerden alışveriş yapıp ya da senetle kredi alıp elden taksit taksit ödeyebilirsiniz. Küçük bir faiz oranı isteyebilirler bu çok normal. Kredi çekerken de bankalar zaten faiz oranı üzerinden işlem yapıyorlar.

Senetle Kredi Veriyorum Diyenlere Güvenebilir miyiz?

Herkes size senetle kredi veriyorum diyebilir ya da mağazalardan alışveriş karşılığında senet imzalamanız gerekebilir. Bu konuda güven elbette çok önemlidir. Daha önce alışveriş yaptığınız bir firma ise kredinizi alabilir ya da alışverişinizi yapabilirsiniz. Diyelim ki senetle kredi imkanı buldunuz ve firma gayet güvenilir ihtiyacınız da acil olduğu için bir an önce krediyi almak istiyorsunuz bunun için sizlere senetle kredi alırken nelere dikkat edilmeli konusunu da açıklayalım.

  • Senede imza atarken nereyi imzaladığınız dikkat etmelisiniz.
  • Üzerinde yazan rakamların yanında boşluk olmamasına dikkat edin. Rakamların yanlarını güzelce # işareti ile doldurun.
  • Boş senet kağıdına asla imza atmayın.
  • Hangi günlerde ödeme yapacağınıza iyice bakın.
  • Ne kadar aylık ödeme yapacağınız kesin bir şekilde belli olmalı.
  • Ödeme yaptıkça aylık senedinizi alın ya da üzerinin karalandığına emin olun.

Bu detaylar bizim aklımıza gelenler. Umarız güvenilir bir şekilde senetle kredi çeker ve rahatlıkla ödersiniz. Karşı tarafında sizin gibi mağdur olmaktan korktuğunu unutmayıp senetlerinizi gününde ödemeye dikkat etmelisiniz.

Etiketler: