FinansMAX

Sanal Kart Nedir – Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

Sanal kart oluşturma, sanal kredi kartı oluşturma.Kredi kartı dolandırıcılığın hızla artmasıyla birçok kişi alışverişlerini ve e-ödemelerini sanal kartlar ile yapmaya başladı.Banka kartı yada kredi kartı kullanmadan yapılan bu yöntem ile gerçekleşen sanal kart ödemeleri ile çok daha güvenli bir ödeme gerçekleşir.

Sanal kartın limitini siz belirlediğiniz için alışveriş esnasında yanlışlıkla yüksek tutarda para çekilmez.Ayrıca sanal kartlarda aidat ücreti gibi ekstra kullanım ücreti olmadığı için kredi kartlarından çok daha cazip gelmektedir.Peki sanal kart oluşturma nasıl yapılır, bedava sanal kart nasıl alınır ve bilmeyenler için sanal kart nedir ? Bu makalemizde sanal kart ile aradığınız tüm sorulara yanıt bulacaksınız.

Sanal Kart Nedir ?

Sanal kredi kartı oluşturarak kredi kartı  veya banka kartı olmadan internette ödeme yapabilirsiniz..Bu sayede bir bankanın müşterisi olmadan bile internetten alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca evebeynler tarafından sık sık kullanılan bu kartlar ile aileler çocukları için sanal kart oluşturma programları ile ürettiği kartlar ile kişisel harcamalarını yapmasına olanak sağlarlar.

Sanal kartın asıl kullanım amacı ise güvenmediğimiz alışveriş sitelerinde alışveriş yapmak isterken kart bilgilerimizin kopyalanma riskine karşın alacağımız ürün kart limit belirlediğimiz sanal kartları kullanmaktadır.Birçok bankanın sanal kart hizmeti mevcut ve bu sayede garanti, yapı kredi ,ziraat ve innial gibi sanal kart sağlayıcılarından alacağımız kartlar ile sanal kart oluşturabilir ve ödemlerimizi yapabiliriz.

Sanal Kart Oluşturma

Sanal kartınızı oluşturabilmek için kullanabileceğiniz birçok farklı yöntem vardır.Eğer bir banka hesabınız mevcut ise ve online şube ile bankacılık sistemine girebiliyorsanız kolayca online olarak bankanızın sanal kartını oluşturabilirsiniz.Ayrıca dilerseniz banka hesabı açmadan da sanal kart firmaları sayesinde sanal kart oluşturma işlemini yaparak kartınıza para yükleyebilir ve yüklediğiniz limit kadar harcama yapabilirsiniz.Eğer daha önce kart hiç oluşturmadıysanız ve sanal kart nasıl oluşturulur bilmiyorsanız aşağıdaki yolu izleyerek sizde kolayca sanal kart sahibi olabilirsiniz.

Sanal Kart Veren Bankalar ve Firmalar

Aşağıda paylaştığımız bankalar müşterilerine ücretsiz sanal kart veren bankalardır.Eğer bu bankalardan birinde müşteri iseniz hiç zorluk çekmeden kolayca online şubeye giriş yaparak “Sanal Kart Başvurusu” sayfasından kart başvurunuzu yapabilir ve hızlıca kartınızı kartlarım sayfasında görüntüleyebilirsiniz.Örnek olarak makalemizin devamında Ziraat Bankası müşterileri için sanal kart oluşturma hakkında detaylı bilgi paylaştık.Diğer bankalarda sanal kart nasıl oluşturulur öğrenmek için sitemizin üst tarafındaki arama alanından arama yapabilirsiniz.

Bankalar :  Garanti BBVA – Yapı Kredi – Enpara – ING – Ziraat Bankası – Vakıfbank – Akbank

Aşağıda belirttiğimiz kuruluşlar ise hiçbir bankaya bağlı olmadan sadece yüklediğiniz kadar harcama yapabileceğiniz sanal kart veren firmalardır.Bu kuruluşların websitesine üye olarak sanal kart oluşturabilir ve hızlıca kartınıza para yükleyebilirsiniz.

Sanal kart veren kuruluşlar : Papara – İnnial – Ecopayz

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma

Ziraat sanal kart oluşturma işlemi için Ziraat bankasında bir hesabınız olmalıdır.Mobil bankacılık ve online işlemler menüsüne girerek kartlarım kısmından sanal kart oluşturabilirsiniz.Kartlarım menüsünde “Sanal kart oluşturma” yazısına tıklayın ve kartınızın bağlı olduğu bir kredi kartı seçin.

Ardından karta bir limit belirleyerek kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.Sanal kart ile yapacağınız alışverişler belirlediğiniz limit imkanlarınca geçekleşecektir.

Yukarıda örnek olarak Ziraat bankası ile sanal kart nasıl oluşturulur paylaştıkDiğer bankalarda sanal kart oluşturma işleminin nasıl yapıldığını detaylı olarak öğrenmek için sayfanın üst kısmında bulunan arama kutusuna sanal kart oluşturma yazarak bankanıza ait kılavuzu okuyabilir ve sanal kartınızı nasıl oluşturabileceğiniz konusunda bilgi edinebilirsiniz.

 

Etiketler: