Kredi Kartları

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

Sanal kart oluşturma, sanal kredi kartı oluşturma.Kredi kartı dolandırıcılığın hızla artmasıyla birçok kişi alışverişlerini ve e-ödemelerini sanal kartlar ile yapmaya başladı.Banka kartı yada kredi kartı kullanmadan yapılan bu yöntem ile gerçekleşen sanal kart ödemeleri ile çok daha güvenli bir ödeme gerçekleşir.

Sanal kartın limitini siz belirlediğiniz için alışveriş esnasında yanlışlıkla yüksek tutarda para çekilmez.Ayrıca sanal kartlarda aidat ücreti gibi ekstra kullanım ücreti olmadığı için kredi kartlarından çok daha cazip gelmektedir.Peki sanal kart oluşturma nasıl yapılır, ücretsiz sanal kart nasıl alınır ve bilmeyenler için sanal kart nedir ? Bu makalemizde sanal kart ile aradığınız tüm sorulara yanıt bulacaksınız.

Sanal Kart Nedir ?

Sanal kart kredi kartı veya banka kartı olmadan internette ödeme yapmanızı sağlayan bir ödeme aracıdır.Bu sayede bir bankanın müşterisi olmadan bile internetten alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca evebeynler tarafından sık sık kullanılan bu kartlar ile aileler çocukları için sanal kart oluşturma programları ile ürettiği kartlar ile kişisel harcamalarını yapmasına olanak sağlarlar.

Sanal kartın asıl kullanım amacı ise güvenmediğimiz alışveriş sitelerinde alışveriş yapmak isterken kart bilgilerimizin kopyalanma riskine karşın alacağımız ürün kart limit belirlediğimiz sanal kartları kullanmaktadır.Birçok bankanın sanal kart hizmeti mevcut ve bu sayede garanti, yapı kredi ,ziraat ve innial gibi sanal kart sağlayıcılarından alacağımız kartlar ile sanal kart oluşturabilir ve ödemlerimizi yapabiliriz.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma

Ziraat sanal kart oluşturma işlemi için Ziraat bankasında bir hesabınız olmalıdır.Mobil bankacılık ve online işlemler menüsüne girerek kartlarım kısmından sanal kart oluşturabilirsiniz.Kartlarım menüsünde “Sanal kart oluştur” yazısına tıklayın ve kartınızın bağlı olduğu bir kredi kartı seçin.

Ardından karta bir limit belirleyerek kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.Sanal kart ile yapacağınız alışverişler belirlediğiniz limit imkanlarınca geçekleşecektir.

Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma

İnnial Sanal Kart Oluşturma

ING Sanal Kart Oluşturma

 

Etiketler

Bir Yorum

  1. Ziraat uygulamadan oluşturmaya çalıştığımda “Kart oluşturulamadı” hatası alıyorum. Çözümünü biliyor musunuz? Sanal kart oluşturma bu kadar zor olmamalı bu bankalarda yaa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı