FinansMAX

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Evden para kazanmak gibi bir amacınız varsa birçok farklı yolu deneyebilirsiniz. Son yıllarda ise sanal asistanlık evden online işlerle para kazanmak isteyenlere cazip bir fırsat sunabilir. Sanal asistanlık yaparak para kazanmak bizim ülkemizde yeni başladı ama dünya çapında çok yaygın. Bu iş kolu firmaların kolayca müşterilerine yardım ederek, müşteri hizmetlerine bir alternatif oluşturması için oluştu. Böylece müşteriler bu yol ile firmaya ulaşacak ve çağrı merkezi rahatlayacaktı. Bu nedenle de online olarak asistanlık yapacak elemanlar alındı.

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak, Nasıl Yapılır ?

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak oldukça basit bir iştir. Bir veya birkaç firmayla anlaşmanız gerekir. Farklı saatlerde birden fazla firma ile anlaşarak asistanlık yapabilirsiniz. Sizin göreviniz siteye giren bir kişiye yardımcı olmaktır. Bu yardım o anda sitede yapılacak bir işlem ile ilgili de olabilir firma hakkında genel bir konu da olabilir. Elinizden geldiğince sorularını yanıtlamalı ve eğer sorunun daha üst mercilere aktarılması gerekirse de müşteriyi yönlendirmelisiniz. Sizin temel göreviniz kişilerin işlemlerini daha kolay halletmesine yardımcı olmaktır.

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak, Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaptığınız asistanlık işi bir firma için 3-4 saatlik çalışma anlamına gelecektir. Bu nedenle işiniz erken biteceği için farklı saatlerde başka firmalar ile anlaşabilirsiniz. Birçok firma ile aynı anda çalışarak sanal asistanlık yaparak para kazanmak imkanınız vardır. Bu çalışma alanında firmanın kurumsal olmasına çok dikkat edin çünkü kurumsal olmayan küçük firmalar ücretleri öderken sorun çıkarabilir. Ama kurumsal bir firma size ücret konusunda yüksek ihtimalle bir sorun çıkarmayacak ve ödemenizi yapacaktır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: