FinansMAX

Qtum Coin

Qtum Coin

Günümüzde kripto para piyasaların hacmi her geçen gün büyürken, sayısı oldukça fazla olan kripto para birimi bu piyasalarda yer almaktadır. Bu yazımızda “Qtum coin nedir” sorusunu yanıtlarken Qtum coin özellikleri ve “Qtum coin gelecek vaat ediyor mu?” konusunda bilgiler vereceğiz.

Qtum Coin Nedir?

Qtum coin ilk olarak Singapur’da ortaya çıkmış bir platformdur. Ayrıca Qtum coin sanal bir cüzdana sahip olmakla birlikte bu cüzdana Qtum Wallet adı verilir.
Qtum Vakfı tarafından oluşturulmuş bir kripto para birimi olan Qtum Coin, block chain yani blok zincir alt yapısı üzerinden çalışmaktadır. Platformun açık kaynak kodlu olması ile beraber gerçek dünya ve iş dünyası ile de oldukça uyumlu çalışması ile dikkatleri üzerine toplamıştır. Ayrıca Qtum coin platformu işlemlerini gerçekleştirilmekte olan algoritması da Ethereum ve Bitcoin sanal sistemleri aracılığıyla oluşturulmuştur. Bu da demek oluyor ki çok basit bir yorumla bu platform Ethereum ve Bitcoin sistemlerinin bir karışımı demektir. Bu iki sistemi birbirinden ayıran farkların en başında platform yönetimi ellerinde bulundurdukları tüm değerlerin likiditeye çevrilmesi konusunda ciddi anlamda farklı bir yönetim politikası izlemektedir.

İlk olarak, Qtum coin platformunun Ethereum alt yapısı üzerinden çalışmakta oluşu güvenilirliğinin son derece yüksek düzeyde olduğunu bizlere kanıtlar. Buna ek olarak yönetim anlayışı açısından incelenirse de, Qtum coin Bitcoin’in izinden gitmektedir. Bu iki veri dolayısıyla Qtum platformu, daha önce açıklanmış olduğu gibi Bitcoin ve Ethereum sistemlerinin bir karışımı gibi görünmektedir.
Gerçek dünya ve iş dünyası ile sağlamaya çalıştığı uyumlu ilişki ile açıkça görülüyor ki Qtum coin’in piyasa içinde gerçekleştirmek istediği misyonu Bitcoin’in işlevinden etkilenmiştir. Yine bu noktada da Bitcoin’in Qtum coin üzerindeki etkisi görülebilir. Qtum coin platformu aynı zamanda Quantum olarak da anılmaktadır. Adından Quantum olarak da pek çok kez söz ettiren Qtum coin çeşitli sebeplerden dolayı gelecek vaad ettiği görüşlerini toplamaya başladı. Bu sebeplerin başında Qtum coin’in merkezi olmayan bir uygulama olarak ortaya çıkması yer alırken yönetim kadrosunda da endüstriyel düzlemde tanınır simalar yer alıyor.

Qtum Coin Gelecek Vaad Ediyor Mu?

Yakın geçmişte kurmuş olduğu bağlantılar ve yakın ilişkiler sayesinde dikkatleri üzerine çeken Qtum Coin değeri günden güne artmaktadır. Bunun yanı sıra bu bağlamda risk yönetimi ve yasal sürecin geliştirilebilmesi adına çeşitli çalışmalar yaparken başka herhangi bir aksaklığın meydana gelmemesi için de tedbir alma girişimindedir.

Bir vakıfa bağlı olarak çalışmakta olan Qtum coin dört tane köklü muhasebe şirketi anlaşma için masaya oturdu. Qtum coin yorumları genellikle bu kripto para biriminin gelecek vaad ettiğini belirtirken, şimdilerde dalgalı seyretmekte olan Qtum Coin grafiğinin kripto para borsalarının genel durumundan kaynaklandığı da yaygın Qtum coin yorumları arasında yer almaktadır.