FinansMAX

PTT Kredi Başvurusu

PTT Kredi Başvurusu – SMS ile PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Posta ve Telgraf Teşkilatı, ülkemizde kökeni 1840’lı yıllara kadar dayanan bir kurumdur. Yıllar içerisinde ismi ve verdiği hizmet alanları değişen PTT, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak her daim gelişmeyi hedeflemektedir. PTT kurum olarak, Posta, Banka, Kargo, Lojistik, Ödeme Sistemleri alanlarında hizmet vermektedir.

Vatandaşlara daha iyi ve daha kaliteli bir hizmet anlayışı ile yola çıkan PTT, hemen hemen her konuda kişilere destek olmaya devam etmektedir. Özellikle kredi ihtiyacı duyan vatandaşlar için büyük bir adım atan kurum, farklı kredi imkanlarını bir araya getirmiştir.

PTT kredi başvurusu yapmak isteyenler için merak edilen tüm konu başlıklarını ele aldık… Makalemizde yer alan konu başlıkları sayesinde tüm PTT kredileri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Gelin birlikte, tüm ayrıntılara bakalım…

PTT Kredi İşlemleri

Ülkemizde ekonomik koşulların zorlaşması, vatandaşların acil nakit ihtiyacı duyması gibi farklı sebepler kredi ihtiyacını doğurmuştur. Bu ihtiyacın doğmasını dikkate alan PTT, kredi işlemleri için harekete geçti ve özellikle de emeklilere kredi vermek için büyük bir adım attı, diyebiliriz…

PTT aracılığı ile kredi almak isteyen binlerce vatandaşın merak ettiği konulardan biri de başvuru adımlarıdır. Peki başvuru adımları nasıl ilerlemektedir, adım adım bakalım…

Öncelikle kredi almak isteyen kişi, kredi talebi için şahsi olarak bizzat başvuru yapmalıdır. Başkası adına yapılan kredi talepleri işleme alınmamaktadır. Ayrıca PTT şubesine giderek kredi alma taleplerini iletecek olan vatandaşların yanlarında Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarını da bulundurması gerekmektedir. Kredi almak isteyen kişiye, ilgili banka kredileri hakkında bilgi verilerek, kendisine uygun olan bankanın kredisini seçmesi istenmektedir.

Kendisine uygun krediyi seçen vatandaş, ilgili bankanın evraklarını doldurarak kredi talebi işlemlerini tamamlamış olacaktır. Gerekli evrakları dolduran ve ilgili yeri de imzalayan kişilerin kredi başvuru değerlendirmeleri, seçtikleri banka kredisi doğrultusunda ilgili banka komisyonlarınca yapılmaktadır. Yani kredi başvuru değerlendirmesinde PTT kurum olarak sorumlu değildir ve krediye uygun bulma ya da bulmama gibi bir yetkisi yoktur. Kısacası tüm kredi değerlendirme aşamalarında yalnızca ilgi banka komisyonları yer almaktadır.

PTT aracılığıyla PTT kredisi almak isteyenler, kredi işlemlerinde kesilen masraf tutarları ya da herhangi bir dosya masrafı gibi kesinti de, bu tutarları ancak ilgili bankadan talep edebilirler. Kredi işlemlerinde alınan masraf tutarları ilgili bankalar tarafından alındığı için geri iadesi de ancak ilgili banka tarafından istenebilmektedir. Burada PTT’nin herhangi bir sorumluluğu söz konusu değildir.

Ayrıca PTT kredi talebinde bulunan ancak bu talebinden vazgeçen vatandaşlar, durumu PTT kurumuna değil ilgili bankaya bidirmek zorundadır.

PTT N Kolay Emekli Kredisi

Ekonomik koşulların gittikçe zorlaştığı bu dönemde özellikle dert yakınan kesim, emeklilerdir. Zorlaşan yaşam koşullarında geçim derdine düşen emekliler, nakit kredi ihtiyacı duymaktadır. Kredi alma konusunda pek çok bankadan yanıt olarak red alan emekliler için artık PTT devrede…

Kredi ihtiyaçları için vatandaşlara kolaylık sağlama adına aracılık yapan PTT, bu defa emekliler için adım attı! Nakit ihtiyacı duyan emekliler, istenilen bazı şartları sağladığı taktdirde artık kredi alma imkanına sahip olabilecek. ‘İhtiyaçlarını değil, borçlarını ertele’ sloganı ile emekli vatandaşlara seslenen PTT, N Kolay Emekli Kredisi adı altında yeni bir kredi seçeneği sunmaktadır.

Yalnızca emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlar için sağlanan N Kolay Emekli Kredisi için, 80 yaş sınırı bulunmaktadır. PTT N Kolay Emekli Kredisinde müşteri yaşı ve vade süresi toplamı 83 yılı geçmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Siz emekliler de N Kolay Emekli Kredisi almak istiyorsanız acele edin ve PTT merkezine giderek kredi talebinizi oluşturun!

PTT Tüketici Kredisi

PTT, nakit ihtiyacı duyan binlerce vatandaş için elini taşın altına koydu, diyebiliriz. Vatandaşlar, kolaylıkla kredi alma imkanı ile buluşsun diye bazı bankalarla anlaşma sağlayan kurum, bankalar ile vatandaşlar arasında adeta bir köprü görevindedir.

Kredi almak isteyenler, Aktif Bank’tan İhtiyaç Kredisi alabilirler. Hem de kefil ya da herhangi başka bir şart aranmadan! PTT üzerinden verilecek olan tüketici kredisi için Aktif Bank ile anlaşma sağlanmıştır. Aktif Bank, gerekli evrakları dolduran ve kredi taleplerini resmileştiren vatandaşların bu taleplerini PTT aracılığıyla kabul etmektedir. Kredi faiz oranı kredi notunuza göre değişkenlik gösterecek olan bu kredide, ilgili banka evraklarını doldurmanız ve imzalamanız yeterli olacaktır. Böylece kredi talebiniz işleme alınmış olacak ve başvurunuz değerlendirmeye tabii tutulacaktır.

PTT Spot Kredi

PTT, binlerce emekliyi ilgilendiren hizmetlerinde, attığı adımlarına bir yenisi daha eklemiştir. PTT Spot Kredi, emekliler için sunulan kredi imkanlarından bir yenisi daha olarak dikkat çekmektedir.
Sizler de emekli maaşınızı PTT’den alıyorsanız ve kredi ihtiyacınız varsa acele ederek bir PTT şubesine gidin, hemen PTT Spot Kredi için başvuru talebinde bulunun!

PTT Kredi Başvurusu SMS ile Nasıl Yapılır?

PTT kredi başvurusu için yeni bir hizmet daha sisteme girerek vatandaşlar için kolaylık sağlamaktadır. Artık kredi için PTT şubesine gitmeden başvuruda bulunabilirisniz. Maaşını PTT’den alan emekliler, herhangi bir kefil ya da şart olmaksızın kredi alabilirler. Bunun için yapmaları gereken tek şey ise; PTT yazıp boşluk bırakarak T.C kimlik numaralarını yazmalı ve 3050’ye mesaj atmalarıdır. Emekli kredinizin hesabınıza yatması tek bir SMS ile artık elinizin altında!

PTT N Kolay Emekli Kredisi ve Faiz Oranları

PTT öncülüğünde tasarlanmış kredi seçeneklerinden olan PTT N Kolay Emekli Kredisi, ihtiyaç sahibi tüm emeklilerin yüzünü güldürecek bir fırsat!
Peki bu kredide limit ve faiz oranları nasıl, gelin bakalım…
N Kolay Emekli Kredisinin üst limiti 70.000 TL’ye kadar çıkabilmekte iken faiz oranı ise %3,19 – %5,49 aralığında değişmektedir. Ayrıca PTT N Kolay Emekli Kredisinde bankacılık kredi tahsis ücreti, kullanılan kredi tutarının binde beşi olarak belirlenmiştir.

PTT Tüketici Kredisi ve Faiz Oranı

PTT Tüketici Kredisi limit ve faiz oranını merak edenler için güncel verileri ele aldık… 36 ay vade imkanı sağlayan PTT Tüketici kredisi için 50.000 TL’ye kadar limit belirlenmiştir. PTT Tüketici Kredisi için faiz oranları ise %5,49’dan başlamaktadır.
İlgili banka kredi talebinde bulunacak vatandaşlar, gerekli kredi evraklarını doldurarak imzamalı ve bu işlemleri PTT şubesine bizzat giderek yapmalıdır. Böylece kredi talebi işleme alınmış olacaktır.

PTT Spot Kredi Limit ve Faiz Oranı

PTT’den emekliler için atılan adımlardan biri de PTT Spot Kredi imkanıdır. Emekliler için tasarlanan PTT Spot Kredi, %0 faiz oranı ile dosya masrafsız sunulmaktadır. Ayrıca sigortasız sunulan PTT Spot Kredi için 1 ay vadeli olarak 500 ya da 1.000 TL kredi limitlerinden birine başvurabilirsiniz.

Genel olarak PTT Kredileri hakkında bilgiler verdiğimiz yazımız dışında PTT’nin resmi internet sayfasından da bilgi alabilirsiniz. Lütfen kredi başvurularının şahsen yapıldığını unutmayın!