Bankacılık

PTT Hesap Bakiyesi ve Para Sorgulama, PTT Bank

PTT Bank Para Sorgulama İşlemleri İçin Yazımızı Okuyabilirsiniz...

PTT uzun bir süredir bankacılık faaliyetlerine giriş yaptı ve bu alanda hizmet veriyor. Ancak bu çoğunuzun bildiğinden de eski döneme dayanıyor çünkü PTT onlarca yıldır pota çeki hesapları açıyor. Şimdi ise bu posta çeki hesapları daha yaygın kullanılıyor. Bunun ise iki nedeni var ilki PTT çalışanlarına, şehit ve gazi yakınlarına bu hesaplar ile maaş veriliyor olması diğeri ise birçok işlem için ücret alınmaması. Bu iki neden hem PTT hesabını daha cazip yaptı hem de kullanımı arttırdı. Peki siz de PTT hesabı sahibi olarak bazı işlemleri nasıl yapacağınızı hala bilmiyor musunuz? PTT hesap bakiyesi ve para sorgulama işlemi nasıl yapılır?

PTT Hesap Bakiyesi ve Para Sorgulama

PTT hesabınız varsa, PTT hesap bakiyesi ve para sorgulama işlemini dakikalar içinde yapabileceğiniz bir çok farklı yol vardır. Bunların en çok kullanılanı mobil bankacılık ve internet şubesi aracılığıyla öğrenmedir. Eğer şubeye gittiyseniz de bunu vezne görevlisi veya PTT şubeleri önünde yer alan PTTmatik cihazları ile de öğrenebilirsiniz. Telefon ile sorgulama şansınız bulunur. Bu sorgulama işlemi için 444 1 788 nolu numarayı tuşlayın ve müşteri hizmetlerinden sorgulama yapınız. Aynı zamanda PTT işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız için de bir sistem kurmuştur. Bu görüntülü konuşma hattı için 0850 222 1 788 numarasını tuşlamalısınız.

PTT Hesap İşlemleri

PTT posta çeki hesabı ile neler yapabilirsiniz. Posta çeki hesabınız olursa ülkenin her npoktasına ücretsiz şekilde patra gönderme şansınız olacaktır. Bu işlemler sırasında para yatırma, para transfer etme ve çekme işlemlerinde herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Hem ücretsiz hem de çok pratik bir yol işlemlerinizi halledersiniz. Ayrıca mobil bankacılık hizmeti ile birçok finansal işlemi de yapabilirsiniz. Bu işlemlerden biri de PTT hesap bakiyesi ve para sorgulama işlemidir.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

PTT hesabımın bakiyesini nasıl öğrenebilirim?

PTT şubelerine giderek kartınızın hesap bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz ya da PTTmatik aracılığıyla da hesap bakiyesi görüntüleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. İnternet şubesi ile de işlem yapabilirsiniz.

Telefon ile hesap bakiyesi sorgulama şansım var mı?

Evet, AloPTT hattı ile hesap bakiyesi sorgulayabilirsiniz. Bunun için 444 1 788 numarasını tuşlayın, ayrıca işitme ve konuşma engelli vatandaşlar için 0850 222 1 788 numaralı hatta görüntülü görüşme seçeneği vardır.

Etiketler

Alpagu

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı