FinansMAX

POPEYES Bayilik Başvurusu

Popeyes bayilik başvurusu yapmak isteyen kişiler başvuru şartları, başvurunun gereksinimleri ve başvuru süreci hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Popeyes, TAB Gıda bünyesinde hizmet veren bir restorandır. Eşsiz lezzetli formüllerle insanların ilgisini çeken tavuklar satan Popeyes, Türkiye’de en çok ziyaret edilen restoranlardandır. Türkiye’nin 40’tan fazla şehrinde 200’ü aşkın restoranı vardır. Popeyes 2015 senesinde ”Yılın Uluslararası Marketi” seçilmiştir. Markanın aldığı ödüllerin sayısı çok fazladır. Dolayısıyla bayilik alma süreci zorlu geçmektedir.

POPEYES Bayilik Başvurusu ve Başarı Kriterleri

Popeyes bayilik süresi 10 yıldır. Bayilik lisansı verilen kişi, sahip olduğu restoranda ve ilgili marka altında ticari faaliyet gösterebilmektedir. TAB Gıda, aynı Burger King ve Arbys’te olduğu gibi Popeyes’ta da girişimci ruha sahip ve başarma hırsıyla dolan işletmecileri aramaktadır. Böyle şirketlerde başarı çok zorlu bir süreç sonunda gelmektedir. Çünkü hem yapılan yatırımın finansal değeri çok yüksektir hem de yatırım maliyeti 1 ayda geri dönmez. Bu nedenle başarmaya çalışmayan kişilerin Popeyes bayiliğinde tutunması çok zordur. Ancak geniş zamana yayıldığında, başarı işten bile değildir.

Bayilik Şartlarını Nasıl Karşılayabilirim?

Popeyes bayiliğine seçilmek isteyen kişiler TAB Gıda tarafından verilen eğitim programına katılırlar. Başarılı yönetim tecrübesine sahip olan ve yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip olan bu kişiler, işletmeciliği isterlerse bayi yönetiminin tayin edeceği işletmeciye bırakabilirler. Popeyes tarafından bayiliklere birçok destek hizmeti verilmektedir. Bunlara örnek olarak restoran açılış sürecinde ve sonrasında verilen reklam, satın alma, lojistik, insan kaynakları, eğitimler, operasyon ve kalite kontrol verilebilir. Popeyes yatırım bedeli 400.000 dolar ve KDV’dir. Yer seçiminde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri ve sinema gibi yerler seçilmelidir. Ayrıca iş yeri giriş katı olmalıdır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]