FinansMAX

Pinterest İle Para Kazanmak

İnternet ve sosyal medya artık insanların küresel boyutta odak noktası, hal böyle olunca da internetin nimetleri para kazanmak isteyenlerin de odak noktası oluyor. Çünkü klasik yöntemler ile reklam ve satış yaparak sadece belirli bir kitleye yayılabilirsiniz, bu kitle de o bölgedeki insanlar ile sınırlı kalır genellikle. Ancak internet her gün milyonlarca kişinin uğradığı ve trafiği çok yoğun olan bir mecradır. Bu yüzden de satıcılar ve fenomenler bu yol ile para kazanmanın yollarını arar ve bu yöntemlerden yararlanır. Pinterest ile para kazanmak da özellikle kadınlar için üretim yapan veya satış ortaklığı yapacak kişiler için önemli bir sosyal medya platformu olabilir.

Pinterest İle Para Kazanmak, Para Kazanma Yolları

Sosyal medya platformları içerisinde son dönemlerde yükselişe gecen bir mecra da Pinterest. Pinterest ile para kazanmak için ilk olarak panolarınız için ilgi çekici konular seçmeli ve kaliteli içerikler paylaşmalısınız. İyi bir kitleye ve takipçi sayısına ulaşırsanız daha sonrasında panolarınız ile bağlantılı firmalarda siz sorarak veya gelen tekliflerle reklam yapabilir ve sponsorluk ücreti alabilirsiniz. Bir diğer yol ise satış ortaklığıdır. Bu yöntemde sponsorluk gibi sabit bir ücret yerine satış başına komisyon alırsınız. Platform üzerinden kendi ürünlerinizin de paylaşımını yaparak tüm kazancı siz elde edebilirsiniz. Kazancınızı arttırıp bu konuda kendinizi kanıtlarsanız bir iş fırsatı daha bulursunuz, bu da danışmanlık yapmaktır. Danışmanlık yaparak Pinterest aracılığıyla para kazanmak isteyen ama bu konuda deneyimi olmayan kişilere yardım edebilir ve bu kişilerden eğitim ücreti alabilirsiniz.

Pano Yönetimi

Pinterest ile para kazanmak diğer birçok sosyal medya platformu ile benzer yöntemlere ve aynı planlamayla gider. İlk olarak kaliteli içerikleriniz olmalı, planlı şekilde paylaşım yapmalısınız. Panolarınız belirli bir kitleye odaklanmalısınız. Bir pano tek bir çatı konu altında hareket etmeli, hatta hesabın tüm panoları aynı çatı altında gruplaşarak aynı kitleye hitap edecek şekilde ayarlanmalıdır. Bu şekilde pinlerinizden biri ilgi çekerse bu pini gören kişi sizin hem bu panonuzu hem de diğer panolarınızı aynı konu altında toplandıkları için inceleyecektir. Hem de eğer beğenirse birden fazla içeriğinizi paylaşacaktır. Pinterest ve diğer sosyal medya platformları için ne kadar görüntülendiğiniz ve ne kadar paylaşıldığınız büyük önem taşıdığı için bu konulara dikkat edilmelidir. Aksi taktirde Pinterest içinde kurulan yüzbinlerce panodan biri olarak bir köşede kalıp hiçbir zaman gelir elde edemeyebilirsiniz. Panolarınızda paylaşacağınız pinler, özgün olmalı çünkü bir kopya niteliği taşırsa her zaman aslına göre bir adımda kalırsınız. Ancak toplama parçaları özgün şekilde de birleştirebilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: