FinansMAX

Papara Nedir, Nasıl Kullanılır?

bu sistemlerin bazıları bankalara aitken bazıları çeşitli finans kuruluşları tarafından oluşturulmuştur. Uluslararası piyasada özellikle Mastercard, PayPal gibi birkaç firma diğerlerine göre çok daha geniş bir alana yayılmış ve markalaşmayı başarmışlardır. Türkiye’de ise son dönemde ortaya çıkan Papara büyük avantajlar sunmuştur. Bu yazımızda piyasaya yeni giren Papara nedir, nasıl kullanılır, bahsedeceğiz. Papara aslında bir sanal cüzdandır. Peki, Papara nasıl kullanılır? Kullanıcılar bu cüzdana yükledikleri paraları daha sonra Papara kart ile bir kredi kartı gibi kullanabilir ya da bir banka hesabı gibi ödeme, para transferi gibi işlemlerde kullanabilirler.

Papara Nasıl Kullanılır?

Papara nedir, nasıl kullanılır? Yeni bir ödeme sistemi olarak karşımıza çıkan Papara kredi kartı gibi limiti bulunan ve borç alınan bir kart değildir. Bunun yerine Papara içine para yüklenen ve çekilen, alışveriş ya da para transferi gibi imkanlar veren bir sanal cüzdandır. Mastercard altyapısıyla da bu cüzdanın reel bir kartı vardır. Tabi ki Papara avantajları bu sanal cüzdanın herhangi bir banka kartı yerine kullanılması için geçerli bir sebeptir. Birçok finans kuruluşunun pazardaki müşteriler için aktif kampanyalar yapıyor olması Papara gibi pazara yeni giren bir firmanın da etkili kampanyalar yapmasını ve bu yol ile tutunmasına vesile olmuştur.

Papara Avantajları

Papara nedir, nasıl kullanılır, genel olarak bahsettik şimdi ise Papara’nın en önemli özelliği olan avantajlarını ele alalım. Normal şartlarda bankalar havaleyi 7/24 gerçekleştirirken bankalar arası bir transfer olan EFT’yi sadece mesai saatleri içinde gerçekleştirir. Papara ise tüm bankalarda hesabı olduğu için hem EFT hem de havale işlemlerini 7/24 gerçekleştirebilir. Diğer bir avantajı ise bu işlemler sırasında hiçbir şekilde ücret almamasıdır. Ödeme sistemlerinin birçoğunda eğer tanınmış bir firma değil ise tereddüt yaşarız. Papara ise güvenli alışveriş konusunda bizim için çalışmakta ve olası tehlikelere karşı önlem almaktadır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

 

Etiketler: