FinansMAX

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyunlar bizim çok sevdiğimiz ve birçok kişinin saatlerini harcadığı eğlence araçlardır. Bazen bir oyunun yayınlanmasını çok uzun süre büyük heyecan ile bekliyoruz bazen de almak için para biriktiriyoruz. Size oyun oynayarak para kazanmak diye bir ihtimal var diyebiliriz, yani hem eğlence hem de kazancı aynı anda sağlama şansınız bulunuyor. Böylece zaten oyun için zaman harcarken diğer yandan da bu oyunlar ile gelir elde edeceksiniz ve ek gelir yolu bulacaksınız.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak, Yayın Yapmak

Oyun oynayarak para kazanmak için en karlı yollardan biri yayın yapmaktır. Yayın için ilk başlarda uzun süre Youtube kullanıldı hatta Youtube’deki oyun yayınları şuan çok popüler olan Youtuber’lık işinin başlatıcısı oldular. Birçok Youtube fenomeni oyun yayınları ile başlamıştı. Ancak kısa süre sonra yeni mecralar çıktı ve Twitch platformu bunlardan biri olarak oyun yayıncıları ile oyun severleri bünyesine toplamayı başardı. Her iki platform da oyunlardan reklam için ücret alıyor, bunun yanında başka firmalar da reklam veriyor. Yayınlar sırasında bu reklamlara yer verilerek kazanılan gelirin bir bölümü yayıncılara veriliyor. Bu konuda ne kadar kazanç elde edileceği yayını takip eden kişiye göre değişiyor.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak, Para Kazanılan Oyunlar

Yayın yapmak dışında son yıllarda bazı oyunlar farklı yollarla oyun oynayarak para kazanmak için yöntemler sundular. Hem de bu oyunlar için bir oyun konsolu veya çok güçlü işlemci gücü olan bir bilgisayara gerek yok. Bazen mobil bir oyun bazen de bilgisayardan biraz oyun deneyimi ile oynayabileceğiniz oyunlardır. Bu oyunlar size çok büyük paralar kazandırmaz ancak ek bir gelir ya da bir öğrenci işi olarak iyi para kazandırabilir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: