FinansMAX

Mikro Kredi Verilen Sektörler, Mikro Kredi Nedir?

Pak çok kadın iş bulmakta zorlanmaktadır, çünkü eğitim düzeyleri ve iş tecrübeleri zaten zor olan iş dünyası için genelde alt düzeyde kalmaktadır. Diğer yandan evde çocukları olduğu için de çalışamayanlar vardır. Ama bu kadınlar neden evde iş yapmayı tercih etmiyor? Bu soruya ilk verilecek cevap tabi ki işe girişecek para eksiğidir. Bu nedenle birçok alanda mikro kredi verilen sektörler vardır. Böylece siz de kendi işinizi evde yapmak için bankadan kredi alabilirsiniz. Bu kredi düşük bir düzeyde olacaktır ama sonuç olarak işe başlamanıza yardımcı olur.

Mikro Kredi Verilen Sektörler

Mikro kredi pek çok sektör için size verilir. Mikro kredi verilen sektörler tahmin edilenden bile fazladır. Mikro kredi için öncelikle bir sektör seçmelisiniz ve işinizi kurmalısınız. Bu işletme için muhasebe planlamasını çok detaylı yapmalısınız ki bir sorun yaşanmasın. Evinde iş yapan kadınlar bu işletmeler için ilk ödemede 1500 TL kredi başvurusu yapabilir. Bu kredinin geri ödemesi ise 1 yıl içerisinde taksitlerle olacaktır. Daha sonraki süreçte işiniz geliştikçe daha fazla kredi başvurusu ödemesi talep edebilirsiniz. Mikro krediler ile iş yapmak isteyenler terzilik, ev yemekleri, nakış, tatlı üretimi, organik manav, halı ve kilim dokuma, el işi ürünleri gibi birçok işi yapabilirsiniz.

Mikro Kredi Verilen Sektörler Şartlar

Mikro kredi verilen sektörler hakkında size bilgi verdik. Bu sektörler için siz de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Verilecek olan kredi düşük bir miktarla başlayacak daha sonraki süreçte artacaktır. Başvuru yapmak için bazı şartların sağlanması gerekir. İlk şart mikro kredi başvurusu için formu doldurmanızdır. Daha sonra fakirlik belgesi, nüfus aile bildirimi, kira kontratı, sabıka kaydı, sosyal güvence olmadığına dair belge, ikametgah belgesi, aile mal bildirimi gerekir. Tabi ki en önemlisi mikro kredi talebinde bulunacak işin ne olduğu ve planına karar verilmesi lazımdır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: