FinansMAX

Kuveyt Türk Araç Kredisi

Kuveyt Türk Araç Kredisi

Pandemi sürecinin de etkisi ile araçlara olan talep giderek artıyor. Kuveyt Türk bankası müşterilerine sunduğu avantajlı krediler sayesinde sizlerde araç sahibi olabilirsiniz. Kuveyt Türk, uygun fiyatlı faiz avantajı sayesinde hayal ettiğiniz araca kavuşma imkanı veriyor. Kuveyt Türk araç kredisi, herkese uygun olan vade imkanı sayesinde diğer bankalara oranla sizlere büyük fırsatlar sunuyor.

Kuveyt Türk İkinci El Araç Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Kuveyt Türk aracılığı ile ikinci el kredi alabilmek için belirli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bankanın istediği belli başlı belgeleri tamamladıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kuveyt Türk bankasının ikinci el araç almak için istediği belgeler şu şekildedir;

  • Kuveyt Türk bankası aracılığı ile kredi kullanmak isterseniz mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Aksi takdirde herhangi bir kredi kullanmanız mümkün değildir.
  • Bankalarda yer alan kredi notunuz kredi alabilmek için en önemli etkendir. Daha önceden kullanmış olduğunuz kredi kartı, kredi ve benzeri gibi durumlarda ödeme hususunda herhangi bir gecikmenin olmaması gerekir.
  • Kredi almak isteyen kişilerin mutlaka bir gelir belgesine sahip olması ve son 3 aylık maaş bordrosunu firmadan kaşeli imzalı olarak teslim etmesi gerekir.

Kuveyt Türk Bankasının İstediği Belgeler

İkinci el taşıt kredisi almak için Kuveyt Türk bankasına başvurduğunuz zaman bankanın sizlerden talep ettiği bir takım belgeler mevcuttur. Bu belgeler şu şekildedir;

  • Öncelik olarak krediye başvuracak kişinin kimlik fotokopisi
  • İstenilen bir diğer belge ise ikametgah adresidir. İkametgah alamıyorsanız adınıza kayıtlı olan bir faturayı da belge olarak getirebilirsiniz.
  • Kredi çekecek olan kişinin mevcut olan gelir belgesi ya da maaş bordrosu banka tarafından talep edilen bir belgedir.

Satın alınacak olan aracın ruhsatı bankanın talep ettiği evraklar arasında yer alıyor. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak sizlere sunulan avantajlı kredi ve faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Kuveyt Türk Bankasının 50.000 TL’lik taşıt kredisi için belirlediği faiz oranı %1,95’tir. Zaman zaman bu oranlarda değişiklik yapılabilir ve aynı zamanda oranlar kredinin vade ve tutarına göre de değişkenlik gösterebilir.