FinansMAX

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Aniden çıkan masraflar nedeni ile her zaman nakit paranız olmayabilir. Bu gibi durumlarda acil nakit ihtiyaçlarınızın herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılabilmesi için kredili mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Diğer adıyla KMH olarak bilinen kredili mevduat hesabı en genel tanımı ile vadesiz hesap bakiyesinin eksiye düşerek taksitli ya da taksitsiz olarak para çekebilme imkanı tanıyor. Şekerbank neredeyse tüm müşterilerine KMH hesabı sunuyor. Acil ihtiyaçlarınızda ilaç gibi gelen kredili mevduatı hemen açtırarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Şekerbank aracılığı ile kredili mevduat hesabına başvurmak için gerekli olan belgeleri ve kriterleri yerine getirmeniz gerekir. Şekerbank’ın KMH hesabı için müşteriden talep ettiği kriterler şu şekildedir;

  • Kredi ile aynı şartları taşıyan kredili mevduat hesabında mutlaka reşit olmanız gerekir.
  • Düzenli gelir sahibi olmanız ve çalıştığınız kurumdan imzalı ve kaşeli olarak maaş bordrosu alınması aranan şartlar arasında ilk sırada yer alıyor.
  • Daha önce kullanmış olduğunuz kredilerde ödemenin gecikmesi ve icra takibi gibi işlemlerinizin olmaması gerekir. Aksi takdirde kredili mevduat hesabının kullanılması mümkün değildir.
  • Findeks raporu ile belirlenen kredi notunuzun mutlaka belirlenen oranda olması gerekir. Çok düşük olan kredi notunu mevcut ise kredili mevduat hesabı açamayabilirsiniz.

KMH hesabınıza başvuru yapmak isterseniz direkt olarak Şekerbank şubesi üzerinden başvuru yapabilir ya da online internet bankacılığı üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

 

Etiketler: