FinansMAX

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ?

Kredi notu yükseltme, kredi notu nasıl yükseltilir, kredi notu nasıl yükselir.Kredi notu bir diğer adıyla Kredi puanı bankaların sizin kullandığınız finansal araçları ve para hareketliliğinize göre  oluşturduğu bir puandır.Kredi notu sorgulama yapılarak kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.Böylece bankalara kredi başvurusu yapmadan önce kredinizin onaylanıp onaylanmayacağını önceden bilebilirsiniz.

Kredi notunuza göre bankalar size yeni krediler verip vermemesi gerektiğini tahmin edebilir veya telefon operatörleri size tarifenize ek cihaz verirse sizin ödeme gücünüzün buna yeterli olup olmayacağını kredi notunuza bakarak bilebilir.

3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yolları

Eğer kredi puanınız düşük ise kredi notu yükseltme veya kredi notu nasıl yükseltilir bu makalemizden öğrenebilirsiniz.Bu adımları uyguladıktan sonra ise kredi notu ne zaman güncellenir paragrafımıza geçerek yaptığınız işlemlerin ne zaman puanınıza yansıyacağını öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuzda daha önce yapmış oldunuz kredi kartı alışverişleriniz, ödemiş olduğunuz kredilerin bir puanlaması bulunur.Eğer gecikmiş ödemeleriniz var ise veya daha önce kredili ürün kullanmadıysanız kredi notunuz düşük olabilir.Peki eğer kredi puanızı yükseltmek isterseniz nasıl yükseltirsiniz ? Tüm kredi notu yükseltme yöntemlerini bu makalede bulabilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi notu yükseltme yöntemleri için daha fazla kredi kartı harcaması yapabilir ve daha fazla kredili ürünler kullanarak başarılı ödemeler yapmanız gerekir. Vaktinde ödediğiniz kredili ürünleriniz size pozitif kredi puanı olarak geri döner.

Sık sık kredi başvurusu yapmamak kredi puanınızın yükselmesinde pozitif bir etkendir.Bunun haricinde bankacılık uygulamalarınızda otomatik fatura ödeme talimatları vererek yine hızlı bir şekilde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.Sizler için ve kredi notu nasıl yükseltilir diye soranlar için bir liste hazırladık aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede kredi notunuzu yani kkb puanınızı yükseltebilirsiniz.

  • Otomatik fatura talimatları vererek düzenli ödeme sayınızı arttırır ve kısa sürede kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.
  • Ufak miktarda kredili ürün ödemeleri gerçekleştirerek kredi puanınızı arttırabilirsiniz.
  • Telefon faturanızın tutar miktarını arttırarak ödeyerek  kkb puanınızın ciddi anlamda yükseltebilirsiniz.
  • Kredi kartı ile harcamalarınızı arttırarak ay sonunda minumum ödeme tutarlarını ödeyerek Kredi notunuzu hızlıca yükselmesini sağlayabilirsiniz.
  • Sık sık nakit avans çekerek ve ödemelerini eksiksiz olarak 1-2 gün sonra yaparak kkb puanınıızn yükselmesine katkıda bulunursunuz.
  • Çok az sayıda kredi başvurusu yaparak KKB puanlarınızın birikmesini sağlarsınız. Sık sık kredi başvurusu yapmak ve olumsuz sonuçlanması kredi notunuzu ciddi anlamda düşürür.

Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir

Kredi notlarınız her ay bir defa güncellenir.Bu güncelleme genellikle ay başında  gerçekleşir ve çoğu zaman Ayın 1i ile 5i arasında güncellenme tamamlanmış olur. Kredi notu ne zaman değişir diye soruları olanlar ay başı  olarak diyebiliriz.Eğer kredi notunuz ay başında değişmemişzse uzun bir süredir kredili ürün kullanmadığınız için olabilir.Kredi notu ne zaman güncellenir diye soranlar için sizde ayın ilk haftası olarak genelleme yaparak bilgi verebilirsiniz.

Kredi notu yükseltme adımlarını uyguladıktan sonra kredi notunuzu hemen yükselmeyecektir.Kredi notu nasıl yükseltilir bu yöntemleri öğrenip uyguladıktan sonra bir süre beklemeniz gerekmektedir.Genellikle 1 ay içerisinde kredi notunuz güncellenecek ve yeni kredi notunuz size yansıyacaktır.

Kredi Notu Affı Çıkacak mı

Zamanında kredili ürün kullanıp kredisini ödemekte zorluk çekenler ve gecikmiş ödemeleri olanların kredi notu düşer.Eğer çok uzun bir süre kredi ödemesi yapmamışlarsa Bankalar tarafından  kara listeye alınırlar. Kara listeye alınan bu kişiler bankalar tarafından kredi çekemezler. Ama eğer kredi notu affı çıkarsa kara listeden çıkarlar ve yeniden kredi çekebilirler.

Bu makalemizde sizlere kredi notu yükseltme, kredi notu nasıl yükseltilir ve kredi puanı ne zaman güncellenir konuları hakkında size bilgiler verdik.Sizde bu makalelerimizi okuyarak kolayca işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

Etiketler: