FinansMAX

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Kredi kartı nakite çevirme yöntemleri son zamanlarda en çok aranan konulardan biridir.Nakit ihtiyacı olan kişiler kredi kartlarındaki limitleri farklı yöntemler ile nakite çevirmek için firmalar ile anlaşmakta ve anında nakit ihtiyacını gidermektedirler.Birçok firma önceki yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da acil nakit ihtiyacı olan kişilerin kredi kartlarından harcama yaparak belirli miktarda komisyon almakta ve onlara nakit para olarak ödeme yapmaktadılar.

Karttan nakit avans çekemeyen ve kredi alamayan banka müşterileri böylece kredi kartındaki parayı nakite çevirme yapan kişiler aracılığı ile bu işlemi yapar ve kartındaki harcanabilir limiti %10 gibi bir komisyon karşılığında elden nakit olarak alabilirler. Komisyoncular içinde oldukça kaarlı bir iş olan bu ticareti günümüzde hem online hemde mağazalarda bir çok kişi tarafından sıklıkla yapılmaktadır.Eğer online olarak nakite çevirme işlemi yapmak istiyorsanız veya komisyoncu iseniz sayfanın altındaki yorum kısmından bilgilerinizi paylaşarak ihtiyaç sahibi kişilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartındaki Parayı Nakite Çevirme

Öncelikle kredi kartı sahiplerini nakite çevirme işlemi yaparken dikkatli ve bilinçli olması gerektiği konusunda uyarıyoruz. Asla kredi kartı bilgilerinizi tanımadığınız kişilere vermeyin.Bu bilgiler sadece size aittir ve gizlidir.Eğer başkası ile paylaşırsanız haberiniz olmadan kartınızdan para çekebilir ve sizi dolandırabilirler. Bu yüzden asla kimse ile paylaşmanızı tavsiye etmiyoruz ve güvenilir olmayan siteleri kullanarak kart bilgilerinizi girmemeniz gerektiği konusunda size uyarıyoruz.Eğer kredi kartını nakite çevirme yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gerekenlerden birinin bankanız ile görüşerek karttan nakit avans çekme işlemi olduğunu belirtmek isteriz.Oldukça düşük faizler ile 12 ay vadeye kadar kartınızdan nakit avans çekebilirsiniz.

Taksitli avans ile kredi kartı nakite çevirme yolu en sık kullanılan yollardan biridir.Birçok banka müşterilerinin taksitli avans kullanabilmesi için kredi kartı limitinin tamamına kadar izin veriyor.Yani 20.000 tl kredi kartınızın limiti var ise ve kredi kartındaki limiti paraya çevirmek isterseniz banka size 20.000 TL avans verir ve bu limiti kredi kartınızdan harcama yapılmış gibi düşer.Üstelik taksit sayısını kendiniz belirlersiniz.Genellikle bankaların büyük bir kısmı müşterilerine kredi karta taksitli avans verirken 12 aya kadar vade sayısı sunuyor.

Kuyumcudan Altın Alarak Kredi Kartını Nakite Çevirme

Son zamanlarda en sık kullanılan yöntemlerden biride kredi kartı ile kuyumcudan altın alma yada bilezik alarak ödemesini karttan gösterip aldığı eşyayı geri satarak nakite çevirmedir.Oldukça popüler olan bu yöntem nakit avanstan sonra size en az komisyon ile nakit para döndürebilecek yöntemlerden biridir.Kredi kartınız ile herhangi bir kuyumcuya giderek istediğiniz kadar altın alın ve bunu kredi kartınız ile ödeyin.

Size tavsiyemiz kuyumculardan altın alırken gram altın almanızdır.Çünkü gram altın diğer altınlar gibi işlenmemiş olduğu için satışta zararınız çok daha düşük olacaktır.Örneğin çeyrek altın satışında 100 lira zarar edecekseniz gram altında en fazla 5 tl zarar edersiniz.Altınınızı kuyumcudan aldıktan sonra başka bir kuyumcuya giderek aldığınız altınları bozdurabilirsiniz.Böylece kredi kartını paraya çevirme işlemini hızlıca gerçekleştirmiş olacaksınız.Oldukça güvenli olan bu yöntemi sizde kolayca yapabilirsiniz.

Shopier ile Kredi Kartı Nakite Çevirme

Genellikle webmasterlar tarafından kullanılan ve henüz birçok kişi tarafından bilinmeyen en yeni yöntemde shopier gibi e-ticaret veya sanal pos firmalarını kullanarak kredi kartını nakite çevirme yapmaktır.Birçok sanal pos firması firma olmayan kişilere komisyon karşılığı sanal pos vermektedir.Sizde bir akrabanızı veya arkadaşınızı kredi kartı ödemesi alabilmesi için shopier’e üye ederek pos alabilirsiniz.

Ürünler kısmında bir ürün oluşturup kredi kartınızın limiti kadar fiyat belirtin. Ardından bu ürünün linkini başka bir bilgisayardan veya telefondan açarak kendi bilgileriniz ve kredi kartınız ile satın alabilir ve ödeme yapabilirsiniz.Aldığınız ürünün ücreti yani kredi kartından ödediğiniz tutar arkadaşınızın shopier hesabına gidecektir.O hesaptan para çekme talebi oluşturarak hızlıca banka hesabınıza çekebilir ve kredi kartınızı nakite çevirmiş olabilirsiniz.Shopier para çekme işlemlerini çarşamba günleri gerçekleştirmektedir.

 

 

Etiketler: