FinansMAX

Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Kredi kartı temassız özelliği kapatma, temassız kart özelliğini kapatma.Bankacılık hizmetlerinin hızla yükseldiği günümüzde artık neredeyse her banka müşterisinin bir kredi kartı var.Nakit taşıma derdini ortadan kaldıran kredi kartı sahip olduğu özellikler ile de alışverişlerimizde bize büyük kolaylık sağlamaktadır. İnternetten yapacağımız online alışverişlerde sadece birkaç tıklama ile ödeme yapabiliyoruz. Ayrıca market ve restorant alışverişlerimizde kredi kartımızı kullanarak pos cihazı aracılığı ile hızlıca ödeme yapabiliyoruz. Hatta birçok kredi kartı sahibi alışverişlerini daha hızlı yapabilmek için kredi kartı temassız ödeme özelliği kullanıyor.Temassız ödeme özelliği sayesinde kredi kartımızı herhangi bir pos cihazına yerleştirmeden sadece göstererek kartımızdan ödeme almasını sağlayabiliyoruz.

Kredi kartı ile temassız ödeme birçok kullanıcı için büyük bir kolaylık ve zaman tasarrufu sağlasa da temassız ödemeler beraberinde birçok güvenlik açığını getiriyor. Kartımız cebimizdeyken bile kredi kartı hırsızları veya kötü niyetli kişilerin cebimizdeki kartımızın bilgilerini çalması veya haberimiz olmadan kartımızdan para çekmesi mümkün. Bu yüzden temassız kart özelliğini kapatma işlemini yapmak isteyen banka müşterileri bu yöntemi kullanmamak için kredi kartlarında ve banka kartlarında bulunan temassız ödeme kapatma yaparak kartlarının bu özelliğini pasifleştirmektedirler. Peki  bizi büyük bir güvenlik açığından kurtaracak kredi kartı temassız özelliği kapatma işlemi nasıl yapılır ?

Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma Nasıl Yapılır

Banka kartlarında ve kredi kartlarında bulunan temassız ödeme yöntemini kapatabilmeniz için kullanabileceğiniz birçok farklı yöntem vardır.Bu yöntemler bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir.Kredi kartınız hangi bankaya ait ise o bankanın belirlediği kredi kartı temassız ödeme kapatma yöntemini uygulamanız gerekmektedir.

Sizler için aşağıda Garanti Bankası , Ziraat Bankası , Yapı Kredi  ve Deniz Bankası  için temassız kart özelliğini kapatma adımlarını anlatacağız. Sizde bu adımları uygulayarak kolayca kendi kartınızın temassız özelliğini kapatabilirsiniz.

Garanti Bankası  Kredi Kartı Temassız Ödeme Özelliğini Kapatma

Eğer Garanti Bankası’na ait kredi kartı yada banka kartınız var ise temassız ödeme kapatma yapabilmek için bu adımları uygulayabilirsiniz.Diğer bankalar için alt paragrafa atlayabilirsiniz. Garanti bonus temassız ödeme özelliğini kapatma için kullanabileceğiniz  2 yöntem mevcuttur.

Müşteri Hizmetleri  : Garanti müşteri hizmetleri aracılığı ile kredi kartınızın temassız ödeme özelliğini kapatabilirsiniz.Bunun için ilk önce Garanti müşteri hizmetleri direk bağlanma makalemizi okuyabilir ve nasıl hızlı bağlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Müşteri temsilcisine aktarıldığınızda durumu anlattığınızda size hızlıca destek olunacak ve kredi kartı temassız özelliği kapatma işleminiz hızlıca gerçekleştirilecektir.

Şubeler : Garanti bankası şubelerini ziyaret ederekte Garanti bonus kredi kartınızın temassız ödemesini kapatabilirsiniz.Bu yöntem şubenin kalabalık olması durumunda daha uzun süreceği için müşteri hizmetleri aracılığı ile yapmanız daha kolay olacaktır.

Ziraat Kredi Kartı Temassız Ödeme Özelliğini Kapatma

Ziraat banka kartı temassız ödeme özelliğini kapatma işlemi aslında sandığınızdan çok daha basittir.Sadece birkaç saniyede bu işlemi gerçekleştirebilir ve diğer banka müşterilerine göre daha çabuk bu özelliği pasifleştirebilirsiniz.Hem kredi kartı hemde banka kartları için kullanabileceğiniz bu yöntem ile oldukça kısa bir sürede Ziraat kredi kartı temassız özelliği kapatma yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil : Ziraat bankasına ait mobil uygulamasına giriş yaparak kredi kartı veya banka kartı arayüzüne erişim sağlayınız.Bu alanda temassız ödeme özelliğini kapatmak istediğiniz kartı seçerek ayarlar butonuna tıklayınız.Karşınıza gelen kart özellikleri sekmesinde temassız ödeme kapatma butonuna basarak Ziraat kartınızın temassız ödeme özelliğini kolayca kapatabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Temassız Ödeme Özelliğini Kapatma

Diğer bankalarda olduğu gibi Yapı kredi bankasında da kredi kartınızın veya banka kartınızın dilediğiniz özelliklerini müşteri hizmetleri aracılığı ile kapatabilirsiniz. Müşteri hizmetleri aracılığı ile worldcard temassız ödeme özelliği kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri : Çağrı merkezini arayarak yapı kredi temassız ödeme özelliği kapatma işlemini yapmak istediğinizi müşteri temsilcinize belirtin.Müşteri temsilciniz size yardımcı olabilmek için özelliğini kapatmak istediğiniz kartınızın bilgilerini sizden isteyebilir.Bu bilgileri paylaştıktan sonra banka görevlisi size yardımcı olacak ve Yapı kredi temassız ödeme kapatma isteğinizi yerine getirecektir.

Denizbank  Kredi Kartı Temassız Ödeme Özelliğini Kapatma

En kolay temassız ödeme yöntemlerinden biride Denizbank’tadır. Sizde hızlıca Denizbank kredi kartı temassız özelliği kapatma işlemini yapabilmek için online şubenize giriş yaparak bunu gerçekleştirebilirsiniz.Denizbank online şube yada mobil şubeye giriş yaparak kredi kartı yada banka kartı alanına giriş yapınız.Burada temassız ödeme özelliği kapatma yapmak istediğiniz kartı seçiniz.

Kart ayarları kısmına girerek kolayca Denizbank temassız ödeme özelliği kapatma işleminizi yerine getirebilirsiniz.

Etiketler: