FinansMAX

Kredi Kartı Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Kart şifresi değiştirme, banka kartı şifre değiştirme.Başkaların sahip olmasını istemediğimiz ve sadece bize özel olan teknolojik ürünlere şifre koyarak bizim dışımızda başkaların erişmesini engelleyebiliyoruz.Günümüzde internetinde gelişmesi ile artık her hesabımızın bir şifresi var ve zamanla bu şifreleri unutabiliyoruz yada uzun süre kullandığımız için değiştirme ihtiyacı duyuyoruz.

Kredi kartlarımız ve banka kartlarımız bu özellerimizden biri.Günlük hayatımızda sık sık kullandığımız bu kartlar artık paranın yerine geçmiş durumda.Başkalarının eline geçtiğinde tüm paramızın harcanmasına imkan verecek oldukça önemli bu kartımızın şifresini güvenli bir şekilde belirlememiz oldukça önemli.Bunun için bankalar kredi kartı şifre değiştirme işlemlerinde üst düzey şifreler belirlenmesini istiyor.Bu makalemizde şifre belirleme işlemini nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Şifresi Nasıl Değiştirilir

Banka ve kredi kartlarınızın şifresini değiştirmek aslında çok basit.4 haneli olarak belirlemeniz gereken kredi kartınızın şifresini güvenlik gereği daha önce kullanmamış olmanız gerekir.Ayrıca bu kredi kartı şifresi sizin doğum tarihi o anki yılın tarihi gibi şifrelerde olmamalıdır.Benzersiz bir şifre oluşturmanızı isteyen bankalar kredi kartı şifre değiştirme işleminde her banka farklı güvenlik seviyelerine sahip şifreler istemektedir.

Her banka kartınızın şifresini değiştirebilmeniz için size farklı yöntemler sağlamıştır.Aşağıda paylaştığımız yöntemler ile sizde bankanıza göre hangi yöntemler ile kredi kartı şifre değiştirme yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.Şifrenizi belirlerken başkaların kolayca tahmin edemeyeceği parolalar belirlemek sizin yararınıza olacaktır.

Banka Kartı Şifre Değiştirme

Kredi kartlarının şifresini değiştirdiğiniz gibi banka kartınızın da şifresini kolayca değiştirebilirsiniz.Yukarıda belirttiğimiz yöntemler ile banka kartınızın şifresini belirleyebilir ve dilerseniz atmler ile dilerseniz banka şubeleri ile veya online internet şubenizden kolayca değiştirebilirsiniz.

Aşağıda paylaştığımız başlıklarda belirttiğimiz yöntemleri banka kartı şifre değiştirme yaparkende kullanabilirsiniz.Tüm yöntemler aynıdır ve banka kartlarının parolaları aynı şekilde değiştirilebilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

Güvenlik politikasının özellikle dikkat çektiği bankalardan biri olan Ziraat Bankası müşterilerinin kredi kartlarına ve banka kartlarına koyacağı şifrelerde büyük güvenlik önlemleri almaktadır.Doğum tarihi , evebeyn ismi gibi kolay tahmin edilebilir şifreleri kabul etmeyen banka Ziraat kart şifre değiştirme isteğini gerçekleştirmek isteyen müşterilerinden oldukça zor şifreler oluşturmasını istemektedir.

Kart şifre değiştirme işlemini yapmak isteyen Ziraat müşterileri telefondan veya online internet şubesinden Ziraat bankası hesabına giriş yaparak kartlarım menüsüden kredi kartını yada banka kartını seçerek şifre değiştir butonuna tıklamaları yeterli olacaktır.Ayrıca aynı işlemi Ziraat atmleri aracılığı ile kartı yerleştirip şifresini girdikten sonrada atm ana menüsünden Ziraat kart şifresi değiştirme menüsünden kolayca yapabilirler.

Garanti Bankası Kredi Kartı Şifre Değiştirme

Garanti kart şifre değiştirme işlemleri için bir kaç kolay yolunuz vardır.En hızlı olanı bankanın müşteri temsilcisini arayıp telesekreter ile görüşürken “Kart şifresi almak istiyorum” cümlesini söylemenizdir.Böylece telesekreter sizi kredi kartı şifresi sıfırlama adımlarına yönlendirecektir.

Diğer bir yol “ŞİFRE” Boşluk Garanti Kredi Kartınızın son 6 hanesi  Boşluk Anne kızlık soyadınızın ilk 2 harfi ve yine Boşluk bırakıp kredi kartınızın arkasındaki cvv kodunun ilk 2 hanesini yazarak 3340 a göndererek garanti kredi kartı şifre sıfırlamayı yapabilirsiniz.

Garanti kart şifresi değiştirme yapabileceğiniz 3.yol ise telefonunuzdan garanti mobile uygulamasını girerek kredi kartı seçmeniz ve şifre değiştir demenizdir.Sizden bir kaç güvenlik teyidi bilgisi ister ve şifrenizi değiştirir.

Akbank Kredi Kartı Şifre Değiştirme

Eğer kredi kartı şifrenizi sms ile değiştirmek isterseniz yapmanız gereken “KKSIFRE” yazıp akbank kredi kartı son 4 hanesini yazarak 4425’e yollamanız yeterli olacaktır.Telefonunuza kısa süre sonra geçici olarak kullanabileceğiniz yeni bir kredi kartı şifresi gelecektir.Böylece akbank kart şifre değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Alternatif bir kredi kartı şifre değiştirme yolu ise yine akbank mobile uygulamasına girerek kartlar menüsünden akbank kredi kartı seçerek kredi kartı şifre değiştirme işleminizi yapabilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı Şifre Değiştirme

Denizbank hesabınıza ait kredi kartı şifre değiştirme işlemini yapmak istiyorsanız yapabileceğiniz en hızlı yol yine sms ile olacaktır. Yapmanız gereken “SIFRE” bosluk yeni kredi kartı şifreniz boşluk kredi kartınızın son 4 hanesini ve yine boşluk bırakınız.

Denizbank kredi kartınızın arkasındaki 3 haneli cvv kodunu yazıp 3280 e göndermeniz yeterli olacaktır.Oldukça basit bir kredi kartı şifre değiştirme yöntemi olan bu yöntem sadece Denizbank müşterilerine özeldir.

İşbankası Kredi Kartı Şifre Değiştirme

En hızlı yol işbankası mobil uygulamanıza girip kredi kartınızı seçerek kredi kartı şifre değiştirme butonuna tıklamanız olacaktır.Bu işlem çok kısa sürede gerçekleşir.Eğer mobil bankacılık ile işbankası kart şifresi değiştirme işlemini yapamazsanız müşteri temsilcisi ile işbankası kredi kartı şifre değiştirme yolunuzu deneyebilirsiniz.

Bunun için işbankası iletişim numarası olan 0850 724 0 724 numarasını arayarak sırası ile  5- 1 -1 tuşarına basmanız ve şifre alma menüsünü seçmelisiniz.Daha sonra kredi kartınızı seçerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Bu adımların dışında tüm bankalara ait kredi kartı şifre değiştirme işlemlerinizi eğer eski şifrenizi hatırlıyorsanız atmler ilede yapabilirsiniz.Bu işlem için kredi kartınızı atmye yerleştirerek şifre tuşlamanız ve ardından ana menüden kredi kartları > şifre değiştirme yolunu takip ederek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Etiketler: