FinansMAX

Koronavirüs Nedeni ile Kredi Borcu Erteleyen Bankalar

Kredi borcu erteleyen bankalar.Kısa süre önce ülkemizde görülen ve birçok kişiyi etkileyen koronavirüs sadece sağlığa zarar vermekle kalmadı ve şimdiden birçok işletmeye maddi zarar vermeye başladı.Ülke ekonomisinin yavaşlamasına neden olacak olan bu virüs aynı  zamanda milyonlarca çalışanın da ekonomisini etkileyecek koronavirüse önlem olarak devletimiz bankaya borcu olanların zorluk çekmemesi için koronavirüs destek paketleri ile ekonomiye katkı sağlayacak banka desteklerini açıkladı.

Bu paket kapsamında kredi ve kredi kartı borcu olan kişilere yapılandırma veya kredi borcu erteleme yaparak maddi yükünü azaltmak isteyen bankaların büyük bir çoğunluğu faizsiz kredi borcu erteleme kampanyası başlattı.Makalemizde paylaşacağımız bankalara borcunuz var ise eğer sizde müşteri hizmetleri ile görüşerek çok kısa bir süre içerisinde kredi borcunuzu 3 ay faizsiz olarak erteleyebilirsiniz. Koronavirüs destek paketi kapsamında yakın zamanda bu bankalara yeni bankalarında eklenmesi ve daha farklı destek kredilerininde duyurulması bekleniyor.

Koronavirüs Nedeni ile  Faizsiz Kredi Borcu Erteleyen Bankalar

Halkbank Kredi Borcu Erteleme

Devletimizin açıkladığı koronavirüs destek paketi duyurusundan hemen sonra açıklama yapan banka koronavirüs nedeniyle borcunu ödemekte zorluk çekenler için 3 ay ertelemeli faizsiz kredi yapılandırması yapacağını duyurdu.Böylece Halkbank bankasına kredi kartı borcu yada kredi borcu olan müşteriler banka müşteri temsilcileri ile görüşerek borçlarını 3 ay erteleyebilirler. Faizsiz kredi borcu erteleyen bankalar aracılığı ile borç taksidinizi öteleyebilir ve bu süre içerisinde birikim yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Erteleme

Koronavirüs destek paketi kapsamında kredi borcu erteleyen bankalardan biride Ziraat Bankasıdır.Halkbank’tan sonra müşterilerine destek vererek ödeme kolaylığı sağlayacağını ve her zaman müşterilerinin yanında olacağını belirten Ziraat bankası Koronavirüsten etkilenen müşterileri için 3 ay ertelemeli faizsiz kredi vereceğini duyurdu.Böylece kredi borcunuzu veya kredi kartınızın borcunu 3 ay erteleyerek hiçbir faiz ödemeden kredi ertelemesi yapabilirsiniz.Koronavirüs kredi borcu erteleme yapan bankalardan biri olan Ziraat Bankası’ndan farklı ödeme çözümleri alabilmek için bankanın müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Borcu Erteleme

Koronavirüsten etkilenen işletmeler ve bireysel müşterilerinin nakit akışında zorluk çekmemesi için ödeme kolaylığı sağlayan bankalardan biride Vakıfbank’tır. Banka tüm müşterilerine hem kredi kartı borçlarını hemde kredi borçlarını ertelemek için 3 ay faizsiz erteleme sunmaktadır.Böylece Vakıfbank’a olan kredi borcunuzu kolayca faizsiz olarak 3 ay erteleyebilir ve 3 ay hiçbir ödeme yapmadan devam edebilirsiniz.Kısa süre içerisinde Koronavirüs destek paketlerine yeni maddelerin eklenmesi ile Vakıfbank yeni ödeme kolaylıkları sağlaması bekleniyor.

Finansbank Kredi Borcu Erteleme

QNB Finansbank ve Enpara koronavirüs nedeni ile kredi borcu erteleyen bankalardan biridir.Diğer bankalardan tek farkı Finansbank ve Enpara kredi ertelemelerini faizsiz olarak yapmamaktadır.Tüm müşterilerine 3 ay kredi erteleme imkanı sunan banka bu 3 ay için 1.29 dan başlayan faiz oranları uygulamaktadır.Birçok müşterinin tepkisini çeken bu duruma rağmen birçok müşteri çaresiz olduğu için bu faizi kabul etmiş ve 1.29 faiz oranı ile finansbank kredi borcu ertelemesi yapmıştır. Finansbank ve Enpara’nın  bu davranışı karşısında birçok müşteriden olumsuz yorum paylaşımı yapılmıştır.

Garanti Bankası Kredi Borcu Erteleme

Koronavirüs sebebiyle kredi borcu erteleyen Garanti Bankası tüm müşterilerine 1.19 dan başlayan faiz oranları ile 3 ay vadeye kadar kredi ve kredi kartı borcu erteleme imkanı sunmaktadır. Bu sayede bu faiz ile kredilerini yapılandırma şansı bulan banka müşterileri sadece müşteri hizmetleri ile görüşerek koronavirüs nedeni ile kredi borcumu ertelemek istiyorum demeleri yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi sizinle ilgilenerek 3 ay sonrasına kadar kredi borcunuzu erteleyecektir.