FinansMAX

Konut Kredisi Yapılandırma Kampanyaları ( TÜM BANKALAR )

Konut Kredisi Yapılandırma.Bildiğimiz üzere 2020 senesi Ağustos ayında Halkbank, Vakıflar Bankası ve Ziraat Bankası ev kredisi faizlerini %0,99 oranına düşürdü. Buna göre 500 bin liraya kadar meblağlı ve 15 yıl vadeli kredi sürükleyecekler aylık %0,99 üzerinden konut satın alabilecekler. Bu vaziyette daha evvel ki yarıyılda faizler yüksek iken kredi sürükleyen yurttaşın ev kredisi yapılandırma hesaplamaları gündeme geldi.

Çünkü faizlerin düşmesi vaziyetinde yurttaşa konut kredisi yapılandırma olanağı sağlanırsa, aynı kredi daha düşük ölçülerde ödenerek bitirilmiş olacak. Ancak %0,99 yeni faiz oranlı kredilerin yalnızca yeni ev alımları için olduğu belirtiliyor.

Konut Kredisi Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Konut kredisinin yapılandırılabilmesi için ilk koşul bankanın uygun oranlarda kredi vermeyi kabul etmesidir. Çünkü bazen faizler düştüğünde düşük faizden yapılandırma yerine yalnızca yeni krediler için geçerli oluyor.

Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank tarafından verilen aylık %0,99 oranlı konut kredisi içinde bu haberleri hazırlamaktayız.. Bu nedenle bankanızla görüşmeniz size en net neticeye erişmenizi sağlayacaktır. Tabi birde bu işin hesaplama ebadı var.

Konut kredisi çeken alıcının ilk kredisinin aylık faizi ile yapılandırma kredisinin aylık faizi arasında emin bir oran bulunması gerekmektedir. Şayet bu oran mevcut değilse, yurttaş alacağı ikinci kredinin dosya giderini ödeyeceğinden dolayı rastgele bir kâr vaziyeti mevzubahisi olmayacaktır.

Misal vermek gerekirse aylık %1,20 oranında faiz ile kredi sürükleyen bir yurttaş şuan aylık %0,99 oranında faiz ödeyerek kredi sürüklerse ortaya çıkacak olan %0,21 oranında ki faiz indirimi tüm giderleri ortaya koyduğunda rastgele bir avantaj sağlamayacaktır.

Aslen yurttaşın yapılandırmadan faydalanabilmesi için en az %0,60 oranında yapılandırma farkı olması gerekmektedir. Bankadan çekilen rastgele bir kredinin vadesinin uzatılması ile ev kredisinin faizinin düşürülmesi aynı şey değildir.

Bankalarca sunulan finansman kredi teamülleri ve mevzuat kararlarına göre verilir. Hiçbir banka alıcısının   daha evvel çektiği konut kredisinin faizini düşürme lüzumluluğu bulunmamaktadır. Çünkü şuan için bu istikamette bir yazılı mevzuat mevcut değildir.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma 2020

Vakıflar bankası şuan için alıcılarına %0,99 faiz oranıyla 180 ay vadelere kadar ev kredisi vermektedir. Daha evvel çekilen harcayıcı kredilerinin vadelerinin uzatılmasına müteveccih legal mevzuatlar çerçevesinde uygulamalar reelleştirse de, yüksek faizle çekilen ev kredilerini yeni faiz oranından yapılandırdığına ait bir bilgi bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Yapıyor mu?

Ziraat Bankası internet sitesinde yer alan hesaplama kısmına yeni faiz oranlarını işleyerek alıcıların ödeyecekleri faizleri ortaya koymuştur. Ancak verdiği %0,99 oranlı kredi için ekstradan bir söyleme yapmamış ise de, Vakıfbank gibi bu kredinin yalnızca yeni ev alımları için geçerli olacağı değerlendirilmektedir. Bu hususta ki en net bilgi Ziraat Bankası şubelerini bilinebilir.

Ziraat bankasının %0,99 faizli ev kredisinin lüzumlu evraklar kısmında;

Satın alınmak istenen evin tapu evrakının fotokopisinden bahsedilmektedir. Ayrıca bu kredide arz edilen tüm doküman ve evraklar yeni satın alınan bir ev için istenmekte olan belgelerdir.

 • 180 aya kadar vade,
 • Evin %80 oranına kadar sağlanan finansman,
 • İpotek tesisi ve gerekli durumlarda ek teminat,
 • Kredi süresince deprem, hayat ve konut sigortası zorunluluğu mevcuttur.

Ziraat Bankasının bu kredisinin içeriğinde daha evvel yüksek faizle kredi sürükleyenlerin yapılandırma kredisi kullanarak faizleri düşürebileceklerine dair rastgele bir bilgi mevcut değildir.

Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma İşlemi Yapıyor mu?

Halkbank tarafından yapılan %0,99’luk ev kredisi faiz indirimini Banka genel müdürü sayın Osman ARSLAN tarafından yapılan söyleme ile bildirildi.

Bankanın internet sitesinde yayınlamış olduğu haberde de ev sahibi olmak isteyen alıcılara bu kredinin verildiğinden bahsedilmektedir. Daha Öncekinden çekilen kredilerin yapılandırmasına ait rastgele bir bilgi bulunmamaktadır. Ticari işletmelerin sürükleyecekleri krediler içinse banka tarafından şirketin kredi puanına göre bir değerlendirme yapılacak ve yıllık %17 faiz oranından başlayan oranlarla finansman ihtimali sağlanabilecek.

Yukarıyada da belirtildiği üzere kamu bankalarının hiç birinin internet sitesinde yapılandırmaya ait rastgele bir bilgi bulunmadığı gibi genelde yeni ev alımları için olduğu vurgulanmıştır.

Yeniden haber sitelerinde %0,99 faiz oranından yalnızca yeni ev alımları için geçer olacağı, daha evvel kredi sürükleyenlerin ev kredisi yapılandırma harekâtı yapamayacağı haberleri yer almaktadır.

Konut Kredisi Yapılandıran Bankalar Hangileridir?

Yeni uygulamaya giren %0,99 faiz oranından olmasa da, başka bankadan sürüklediği krediyi kendi bünyesine almak üzere muhakkak faiz oranları ile yapılandırma yapan bankalar şunlardır;

 • Akbank,
 • İş Bankası,
 • Teb,
 • Garanti Bankası,
 • HSBC
 • Halkbank,
 • Denizbank,
 • Vakıfbank

Kredinin faiz oranı, alıcının kredi anekdotu, kalan ödemeler ve öbür mevzuat kararlarına göre arzın uygun görülüp görülmeyeceği bankanın inisiyatifindedir.

Etiketler: