FinansMAX

Kartın Neresi İmzalanır 2022

Kartın Neresi İmzalanır

 

Kartın Neresi İmzalanır Kart kullananlar sık sık pek çok konuyu merak ederek araştırırlar. Kartların arkasının imzalanmasının konusu da kart sahiplerinin en merak ettiği konular arasında yer alır. Kartın Neresi İmzalanır Bu konu son derece önemlidir. Çoğu kişi kartlarının arkasına imza atmadan kullansa da, güvenlik için imza atılması gerekir.

Kartlara imza atılmasının herhangi bir sakıncası yoktur. Aksine imza atıldığı zaman daha güvenli bir şekilde kullanılır. Çünkü imza atılan kartlar, kaybolsa da çalınsa da güvence altındadır. Bilgilerin korunmasını sağlar. Buna dikkat ederek alınan kartların arkasına imza atmak gerekir.

 

İmzasız Kartlar Geçersiz Midir?

Visa ya da Mastercard ödeme kuruluşları, kartları alanların imza atması gerektiğini sözleşmesinde belirtir. Kart kullananlar bu konuya dikkat etmeden hareket edebilirler. Satış yapan iş yerleri imzalı olmayan kartlardan işlem alsa da, bunun kontrolü yapmalıdırlar. Kartlarında imza olmayanlar finansal kuruluşlar tarafından kabul edilmemelidir.

Özellikle mastercard, visa ve American express bu konuda çok nettir. Kartın Neresi İmzalanır Mastercard kartların üzerinde, imzalanmadıkça geçerli değildir ibaresi vardır. Kullanıcılar güvenliğini sağlamak için mutlaka imza atmalıdır. Visa kartlarda mastercard gibi, imzasız kartların geçersiz olduğunu belirtir.

American express kartlarında bu konuda tutumları sabittir. Çalıntı ya da kayıp durumlarında imza, oldukça önem arz ediyor. Satıcılar imza olmayan bu kartların işlemini reddedebilme hakkına sahiptir.

Kartın Neresi İmzalanır

Hangi Kartların Arkasına İmza Atmak Gerekir?

Kredi kartları imzasız olarak kullanıldığı zaman çok güvensizdirler. Kullanılan kartların hemen arkasında beyaz bir bant vardır. Kullanıcılar kartlarının güvenliğini sağlamak için bu alana imza atmalıdır. İmza bant kısmından taşırılmadan atılmalıdır.

Eskiden satıcılar imzalı olan kartları teyit etmek amacıyla, işyerinin ikinci sliplerine imza atması talep edilirken bugün böyle bir durum söz konusu değildir. Bu da o kartın güvenliğinin bozulmasına neden olur. İmza atılması gereken kartlarında bazıları şunlardır;

  • Göstermek
  • MasterCard
  • American Express
  • Discover kartlarının arka kısmına imza atılması gerekir.

Kullanılan kartlarda imza olmadığını görenler, mutlaka imza atarak kart güvenliliğini sağlayabilirler. İmzalanmayan kartlar tehlikeli durumlar söz konusu olduğunda daha da önemli bir hal alır.

Kartın Neresi İmzalanır 2021

Etiketler: