Devlet Destekleri

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları, İşte Anne Projesi Nedir?

Anne Projesi Nedir? Yazıyı Okuyabilirsiniz...

İşsizlik birçok kesimin ve genel olarak ise tüm halkın yakındığı bir durum nedenleri farklı bir konu ama iş arayan büyük bir yüzde var. Devlet kurum ve kuruluşları farklı projelerle istihdam oluşturmayı planlıyor bu alanda en öndeki kurum ise İŞKUR. İŞKUR İşte Anne Projesi başvuru şartları ile 2020 yılında iş bulamayan annelere yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda 0-15 yaş aralığında çocuğu olan annelere kurumun eğitimleri ve meslek kurslarına katıldıkları taktirde 2780 TL’ye varan maaşlar bağlanacak. Toplamda 100 gün sürecek proje anneler için önemli bir gelir potansiyeli taşımaktadır.

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları Nelerdir?

İşi olmayan anneler için geliştirilen proje 2020 yılında katılımları kabul etmeye başladı. İŞKUR İşte Anne Projesi başvuru şartları ise proje tanıtıldıktan sonra vatandaşlar tarafından sıkça aranan bir şey oldu. Başvuru şartları: Başvuran kişinin öncelikle kurumda kayıtlı olan bir işsiz olması gerekir ve daha sonra işbaşı eğitim programlarına başvuruda bulunmanız lazım. Başvuru tarihinizden önceki 3 ay boyunca çalışan olmamanız gerekiyor. Ayrıca işverenin birinci ve 2. Derece yakını ya da eşi olmamanız önemli. Son olarak ise başvuru yapan adayın emekli olmaması ya da emeklilik veya malullük priminin son 1 ayda yatırılmış olmaması gerekir.

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR proje kapsamında 0-15 yaş arası çocuğu olan anneler için projeyi uygulamaya koymuştur ve eğer adaylar eğitim programları ya da meslek kurslarından birine katılırsa projeden yararlanabilir. İşkur İşte Anne Projesi başvuru şartları aday kişi tarafından sağlanıyorsa 81 ilde bulunan İŞKUR İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerine giderek projeye katılmak için başvuru yapabilirler. Ayrıca adaylar işbaşı eğitim programlarına başvuru için İŞKUR e-şubeyi kullanabilir. Bu proje dışında birçok kişi bu programlara başvuru yapma hakkına sahiptir.

Web site: https://esube.iskur.gov.tr

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler

Alpagu

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı