FinansMAX

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

İş Bankası tarafından bize verilen kredi ve banka kartlarının bilgileri, bankaya verdiğimiz cep telefonu içerisindeki SIM karta tanımlanmaktadır. Dolayısıyla SIM kartımız üzerinde veya telefonumuzda herhangi bir fiziksel değişiklik olduğunda İş Bankası tarafından güvenlik amacıyla banka hesabı online işlemlere kapanmaktadır. İş Bankası’nın bu eylemindeki amacı, müşterilerini hırsızlığa, dolandırıcılığa vb. suçlara karşı korumak ve insanları mağdur etmemektir. İş Bankası Sim kart bloke kaldırma amacınız varsa herhangi bir İş Bankası ATM’si üzerinden Sim kart bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

İş Bankası ATM’si Üzerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

İş Bankası ATM’si üzerinden Sim kart bloke kaldırma işlemi birkaç dakika sürmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra bir dakika içerisinde Sim üzerindeki bloke kalkmaktadır. İşlemi yapmak için size en yakın konumda bulunan İş Bankası ATM’sine gidiniz. Kartınızı ATM’ye takınız. Sonrasında ‘‘Daha Fazla’’ seçeneği üzerinden ‘‘Dijital Bankacılık ve Şifre İşlemleri’’ seçeneğini seçiniz. Karşınıza gelen ekranın sağ üstünde bulunan ‘‘Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma’’ seçeneğine tıklayın. Çıkan ekranda altta bulunan ‘‘Bireysel’’ seçeneğine tıklayın. İşleme ‘‘Onay’’ verdikten sonra İş Bankası Sim kart bloke kaldırma işlemi başarıyla gerçekleştirilecektir.

İş Bankası Sim Kart Değişikliği ve Sim Bloke

2016 yılından sonra telefonlarda 4.5G dönemi başladı. Bu dönemde birçok kişi cep telefonundaki Sim kartı veya cep telefonunu değiştirerek yeni teknolojilere uyum sağlamaya çalıştı. Bu geçiş sürecinde bankalar tarafından Sim kart bloke işlemi uygulandı. İş Bankası Sim kart bloke kaldırma işlemi yapmayan kişiler, internet bankacılığı ve mobil uygulamalardan faydalanamadı. İş Bankası müşterileri bloke kaldırma işlemini İnternet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi ve ATM’ler üzerinden hızlı bir biçimde yaparak internet bankacılığını kullanabilir hale geldi.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: