FinansMAX

İş Bankası Sim Bloke Kaldırma İşlemi

İş Bankası Sim Bloke Kaldırma İşlemi

İş bankası sim bloke kaldırma oldukça önemli bir konudur. Bu işlemin yapılmaması gerekli olan bankacılık işlemlerini zamanında yapmayı engellemektedir. İnternet bankacılığı ve mobil uygulamalarda bu sorunla sıkça karşılaşılmaktadır. İşlem esnasında mail adresinize yada cep telefonunuza sim kartınızdaki bloke durumunu en kısa sürede gidermeniz gerektiği konusunda mesajlar gelmektedir. Sim kartlarda bloke olma sorunun yaşanmasının nedeni bankalar tarafından alınan güvenlik önlemleridir. Daha önce kullanılan sim kartın çeşitli nedenlerle değiştirilmesi üzerine hem müşteriyi hem de bankayı korumak adına bu karta bloke uygulanmaktadır. Bu sorun nedeni ile ATM, internet yada mobil bankacılık faaliyetlerinin hiçbirisi kullanılamamaktadır.

İş Bankası Sim Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

İş bankası sim bloke kaldırma işlemi birbirinden farklı yöntemlerle kolayca uygulanabilmektedir. Bu yöntemler başka bir kişiye ihtiyaç duyulmadan kolayca yapılabilmektedir. Bu yöntemler şunlardır;

1-ATM Cihazı Üzerinden Sim Bloke Kaldırma

Bu işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak evinize en yakın İş bankası ATM cihazına gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra ATM de bulunan kart yerleştirme kısmına banka kartını yerleştirmeniz gerekmektedir. Kart cihaza yerleştikten sonra ATM ekranında bir menü açılmaktadır. Bu menü de bloke kaldırma ibaresi karşınıza çıkmaktadır. Bu ibareye tıklandığında işleminiz gerçekleşmeye başlamaktadır. Son olarak cep telefonunuza işleminizi onaylamanız için bir kod gelmektedir. Gelen kodun ATM’ye girilmesi ile işlem tamamlanmış olmaktadır.

2-Müşteri Hizmetlerinin Aranması İle Sim Bloke Kaldırma

İş bankası sim bloke kaldırma işlemleri arasında yer alan bir diğer yöntemdir. Cep yada ev telefonundan İş bankası müşteri hizmetlerine ait olan 0 850 724 0 724 numarasının çevrilmesi ile müşteri temsilcisine bağlanmaktadır. İşlem esnasında mesaj olarak telefona gelen kodu müşteri temsilcisine ileterek işlem kolay bir şekilde tamamlanmaktadır.

3-İş Bankası Şubesinden Sim Bloke Kaldırma

Bu işlem için size en yakın İş bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için yanınızda kimlik ve cep telefonu bulunması zorunludur. Şubeden alınacak olan sıra numarası ile işlem sıranız geldiğinde bankacı tarafından kimlik ve telefonunuza mesaj olarak gelecek şifre istenmektedir. Böylece işleminiz hızlı şekilde tamamlanmaktadır.

Etiketler: