FinansMAX

İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar

İpotek teminatlı olarak tüketici kredisi alabilmek için,sahip olduğunuz gayrimenkulu bankalara teminat gösterdikten sonra bunun karşılığında bireysel kredi çekebilirsiniz.

Kredi maksimum vade 48 ay ile sınırlıdır.

TL cinsinden kredi kullandırılmaktadır.

İpotek Karşılığı Kredi Nasıl Alınır ?

İpotek gösterilecek olan gayrimenkul,kredi kullanacak şahsın üzerine kayıtlı olması gereklidir.

Çoğu banka,kredi tutarının ekspertizin belirlediği değerin belli bir yüzdesi kadar verirler.Kredi tutarı ekspertizin değerinin %50‘sini aşamaz.

İpotek olarak gösterilecek gayrimenkul,ipotek almaya uygun olmalıdır.(Ruhsakat mülkiyeti)

Kredi ödeme planı içinde KKDF alınıyor ve BSMV‘den muaf tutuluyor.(Konut kredisi KKDF‘den de muaf)

İpotekli Kredi Nasıl Çekilir ?

Bankaya başvuru yapmadan önce aylık gelir belgeleriyle birlikte ipotek verilecek olan gayrimenkulun tapu bilgilerini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Bankaya almak istediğiniz kredi tutarı ve vade ile ilgili bilgi verirsiniz.İpotek olarak verilecek gayrimenkulun yaklaşık değeri belirlenmektedir.İpotekli Kredi veren bankalar ise çoğu banka bu yolda kredi çözümü sunmaktadır.

Aylık olan kredi taksitleriyle birlikte gelir durumu banka çalışanı tarafından kontrol işlemine alındıktan sonra ise kredinin verilmesi uygun görülmesi durumunda kredi onay süreci devreye girer.Kredinize ön onay çıkarsa,ekspertiz gayrimenkul değerini belirlemek için çalışır.Kredi onay süreci de evrakların tamamlanmasından sonra 1 günde teslim edilmektedir.Ekspertiz sonucu ise 2-3 günde belirlenmektedir.

Etiketler: