FinansMAX

İnternetten Kredi Başvurusu

İnternetten Kredi Başvurusu

Kredi başvurusunda bulunmak, teknolojinin oldukça geliştiği günümüzde geçmişe nazaran elbette ki çok kolay. Kredi almaya karar verdiğiniz takdirde başvurunuzu hızlı bir şekilde kolaylıkla internet üzerinden yapabilirsiniz.

Bankadan Kredi Talebinde Bulunmanın Koşulları Nelerdir?

Pek çok ihtiyacınızı karşılayabilmeniz için aldığınız kredi sizi oldukça rahatlatacaktır. Kredi almaya karar verdiğinizde ise başvurunuzu internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurunuzun onaylanması için ise kredi talebinizin bütçenizi aşmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bankanın kredi onaylama sürecinde dikkat ettiği en önemli husus, kredinizin bütçenizi aşmamasıdır. Bir de kredinizi geri ödeyecek ekonomik gücünüzün olup olmamasıdır. Bankadan talep ettiğiniz kredinin bütçenize uygun olması için bankaların kredi ve faiz oranlarını incelemenizde fayda vardır.

internetten-kredi-basvurusu

Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online yaptığınız kredi başvurusu ile uzun süreler alan kredi başvuru sürecinden kurtulmanız mümkün. İlk olarak kredi talep edeceğiniz bankanın mobil uygulamasını telefonuna indirebilirsiniz. İndirdiğiniz mobil uygulama üstünden Anında Kredi seçeneğinden online kredi talebinden bulunabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise tercih ettiğiniz bankanın web sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunmak. Talebiniz onaylandığı takdirde talep ettiğiniz kredi miktarı, anında hesabınıza geçecektir.

İnternetten Yaptığınız Kredi Başvurunuzun Değerlendirilmesi Süreci

Online olarak kredi başvurunuzu gerçekleştirdiğinizde banka, iki aşamalı olarak başvurunuzu değerlendirmeye alıyor. Bu değerlendirmelerde banka, kendisine verdiğiniz bilgileri teyit ediyor. Gelir durumunuza, finansal geçmişinize ve kredi notunuza bakıyor. Ön değerlendirmeden başarılı bir şekilde geçtiyseniz, kredi talebiniz de düşük ise talep ettiğiniz kredi miktarı anında hesabınıza geçiyor. Kredi talebiniz yüksek ise hane gelirinizin kredi ödemesini karşılayabilmesi gerekiyor. Finansal geçmişinizin temiz olması ve kredi notunuzun yüksek olması da yüksek miktarda kredi almanızı mümkün kılıyor.

internetten-kredi-basvurusu

Krediniz Onaylanmadığı Takdirde Neler Yapabilirsiniz?

Kredi başvurusunda bulunduğunuzda talebinizin onaylanmaması da mümkün. Eğer kredi başvurunuzdan ret yanıtını almışsanız bankanın kriterlerine uymama sebeplerinizi bankadan öğrenebilirsiniz. Başvurunuzun onaylanmama sebepleri arasında maaşınızın kredi almaya yeterli olmaması ve olumsuz finansal geçmişiniz olabilir. Eğer kredi notunuz düşük ise onu yükseltmek için izlenecek yollar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ardından yeniden kredi başvurusunda bulunmanız mümkün.

 

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: