FinansMAX

Instagram’dan Nasıl Satış Yapılır? 2022

Instagram’dan Nasıl Satış Yapılır?

Milyonlarca kullanıcısı ile Instagram oldukça dinamik bir sosyal medya mecrasıdır. Kişiler bu sosyal medya ortamını kendi keyifleri için kullandıkları gibi farklı amaçlarla da kullanabilmektedir. Bunlardan birisi de ürün ve hizmet satışıdır.

Eğer insanlara satmak istediğiniz ürün ya da hizmet benzeri şeyleriniz varsa Instagram beklentilerinize en iyi yanıtı verecek yerlerden biridir. Ancak burada satış yapabilmek için bilmeniz gereken çok önemli detaylar vardır.

Birçok kişinin satış anlamında ilgisini çeken bu ortamda geniş bir müşteri kitlesi edinebilmek için bilmeniz gereken en önemli şey kurumsal bir profiliniz olmasıdır. Kişisel hesaplar sizin bu alanda büyümenize çok yardımcı olmayacaktır. Bu nedenle mutlaka kişisel hesaptan ayrı kurumsal kimliği olan bir instagram hesabı edinmeniz önemlidir.

İnstagram 'da nasıl satış yaparım

Hedef Kitleniz İçin Alışverişi Kolaylaştırın

Ürün ve hizmet tanıtımı ne kadar iyi olursa hedef kitlenizin dikkatini o kadar iyi çekebilirsiniz. Ürünlerinizi tanıtan içeriklerinizin özgün olmasına dikkat edin ve son derece kaliteli fotoğraflar kullanmaya özen gösterin.

Tüketiciler ürünlerinizi almak için bu fotoğrafları dikkatlice inceleyerek karar verecektir. Ürün içeriklerinizde kullanıcıyı web sitenize yönlendirmeye özen göstermelisiniz. Eğer bir web siteniz yoksa özel mesaj ile sizinle irtibat kurmalarını sağlayabilirsiniz.

Özel mesaj ile müşterilerinizin güvenini kazanmak çok daha hızlı olacaktır. Fiyatlarınızı çok uçuk belirlemeyin ve kullanıcıya gerekirse kapıda ödeme seçenekleri sunun. Aynı zamanda iade koşulları hakkında da detaylı bilgiler sunun.

İnstagramda Satış Yapmak İçin Nelere İhtiyacınız Var?

İnstagramda satış yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Öncelikle yasal tüm yükümlülüklere bağlı kalmak zorundasınız. Özellikle bu tarz satış işlemlerinde vergi yükümlülükleri vardır. Bu tarz yükümlülüklere dikkat etmek gerekmektedir. Sizinle aynı sektörde daha iyi olan sayfaları yakından inceleyin ve neler paylaştıklarını yakından takip edin.

Profil fotoğrafı kullanmayı ihmal etmeyin. Ürünlerinizin net bir şekilde tanıtılmasını sağlayın. Farklı kargo firmaları ile anlaşarak en düşük kargo seçeneklerini hatta ücretsiz kargo olanaklarını sunmaya önem verin.

Kargo konusunda bir diğer sunulabilecek avantaj ise alışveriş tutarı olacaktır. Belli bir limitin üzerinde alışveriş yapan müşterilerinizin kargo bedelini kaldırabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme, taksitlendirme gibi seçeneklerle müşterilerinizin daha kolay alışveriş yapmasını sağlamanız gereklidir.

Etiketler: