FinansMAX

ING Banka Hesabı Nasıl Açılır?

ING hesap açma, ING banka hesabı açma.Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar arasında en çok müşteri sayısına sahip olan bankalar listesinde bulunan ING Bank, sunduğu faiz ve vade oranları nedeni ile birçok kişi tarafından tercih sebebi olmaya devam ediyor.

Bu sebeple birçok kişinin merak ettiği ING banka hesabı açtırmak için hangi belgelere ihtiyaç duyulur? ING banka hesabı açma işlemini hangi yollarla nasıl yapabileceğinizi sizler için araştırdık.

ING Banka Hesabı Açma

ING Bank bünyesi altında banka hesabı açtırarak bankanın sunduğu avantajlardan yararlanmak isteyen kişiler, İNG bankası hesap açma işlemini oldukça yakından takip ediyor. Banka hesabı açma işlemi için ilk olarak ING Bank veya görevli diğer kuruluşlara başvurarak talep formu doldurması gereken kişiler, daha sonra gerekli evrakları bankaya teslim ederek hesap açma işlemini tamamlamaktadır.

İNG bankası hesap açma için gerekli bilgiler bankanın resmi web sitesinde yer alırken; gerekli belgeler, süre detayları ve hesap açma işlem merkezlerini hep beraber inceleyelim.

ING Banka Hesabı Nerelerden Açtırılır?

ING Bank’a başvurarak banka hesabı açtırmak isteyen kişiler için birçok başvuru merkezi bulunmaktadır. Bu başvuru merkezlerine müracaat edilerek başvuru sağlanabileceği gibi aynı zamanda ING Bank’ın sunmuş olduğu internet bankacılığı uygulaması sayesinde de İNG hesap açma işlemine başvurular alınabilmektedir.

Ancak internet bankacılığı üzerinden yapılan banka hesabı açma işlemlerinin onayı için en kısa zamanda en yakın ING Bank şubesine başvurularak İNG hesap açma başvurusu onaylanarak bankanın talebine hazır bir şekilde bırakılmalıdır.

Bununla birlikte banka hesap türlerine göre değişiklik gösteren birçok evrak ve dosya teslimi de istenebileceğinden, mutlaka ING Bank şubelerine müracaat edilmesi gerekmektedir.

ING Banka Hesabı Açma İşleminde Gerekli Belgeler

Birçok banka kurumunda olduğu gibi, ING Bank bünyesinde de banka hesabı açılış sırasında kişilerden bir takım evraklar istenebilmektedir. Bunun ilk nedeni kullanıcıyı tam olarak tanımak olurken, yatırım hesabı veya fonu gibi durumlarda istenen evraklar çeşitlilik gösterebilir. İşte ingbank hesap açma işlemi için gereken belgeler;

  • Kişiye ait Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası
  • Son 2 yıl içerisinde güncellenmiş ikametgah adresi belgesi
  • Hesap sahibi olacak kişinin telefon numarası

Bu bilgiler ile en yakın ING Bank şubesine başvurarak banka hesabı açtırılabileceği gibi, farklı amaçlar için oluşturulan İNGBank hesap açma işlemi sırasında daha detaylı evrak ve belgeler talep edilebilmektedir. Bu nedenle bankaya başvurmadan önce mutlaka ING Bank resmi web sitesi üzerinde bulunan sözleşme formuna göz atmanızı öneririz.

ING Bank Mobilden Banka Hesabı Açma

İnternet bankacılık işlemlerini kullanıcılarına hızlı ve aktif bir şekilde sunan ING Bank, birçok kullanıcısına bu uygulama üzerinden yeni banka hesabı açma imkanını sunmaktadır. Öncelikle mobil uygulama üzerinden banka hesabı açtırmak isteyen kişilerin, daha önce ING Bank bünyesinde bir banka veya kredi hesabı sahibi olması gerekmektedir.

Bu sayede bu kişilerin banka alt yapısında bilgileri olduğundan dolayı yeni bir evrak istenmeden banka hesabı açılırken, ilk defa ING Bank ile çalışacak kişilerin ilk olarak ING Bank şubelerine başvurarak banka hesabı açılış başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Banka hesabı başvuru formunu doğru bir şekilde doldurduktan sonra banka hesabı ile ilgili yeni eklenen güncellemeler, mobil uygulama üzerinden takip edilebilmektedir.

Etiketler: