FinansMAX

İddia Bayiliği Nasıl Alınır, İddia Nedir?

Para kazanmanın çok zor olduğu ve kazanılan paranın yetersiz kaldığı her dönemde görülen bir durumdur. Bu durumlarda insanlar ek işlere yönelirler ve tabi ki kolay para kazanma yollarına. Kolay para kazanma yolları bize hem ek gelir sağlarlar, hem de hızlı ve pratik bir seçenek olarak en kolay tercihlerdir. Bunun için Türkiye’de iddia, piyango, çekilişler ve şans oyunları en çok takipçisi olanlardır. İddia ile futbol, basketbol, voleybol, tenis, bilardo, hentbol gibi pek çok spor türüne tahmin yapabilirsiniz. Bu tahminlerin tutması ve bizim kazançlı çıkmamız için bilgi ve takip şarttır. Peki, iddia bayiliği nasıl alınır ve kazançlı mıdır?

İddia Bayiliği Nasıl Alınır?

İddia organizasyonuna olan ilgi arttıkça güzel bir iş fikri olarak iddia bayiliği açmak insanları cezbetmiştir. “İddia bayiliği nasıl alınır?”, sorusu yatırımcıların aklındaki önemli bir sorudur. İddia bayiliği açmak istiyorsanız öncelikle şartları sağlamanız gereklidir. Bunlar TC vatandaşı olmanız, fiil ehliyetinizin olması, sabıka kaydınızın olmaması, vesayet veya hacir altında olmamak, vergi dairesine kayıtlı olmak gereklidir. Şartları sağladıktan sonra belli bir il veya ilçe için kuraya eklenirsiniz. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın belirlediği usul ve esaslar gereğince il ve ilçelere kura ile bayilik verilmektedir. Eğer şartları sağlarsanız ve kura katılırsanız siz de bir girişimci adayı olarak şansınızı deneyebilirsiniz. Kura size çıkarsa bayilik verilir. Artık önemli olan, “iddia bayiliği açmak kazançlı mı?” sorusunun cevabıdır.

İddia Bayiliği Almak Kazançlı Mı?

İddia bayiliği nasıl alınır?, sorusunun cevabını öğrendiniz ve girişimci olarak kura size çıktı. Artık bayinizi açtıysanız, ne kadar kazanç elde edeceğiniz sizin ne kadar büyük bir kitleyi bayiye çekebileceğinize bağlıdır. Aslında bu ilk etkendir, bunun yanında kazancımız genel anlamda Spor Toto Teşkilatı’nın sunduğu şartlara bağlıdır. Spor Toto Teşkilatı bayilerde oynanan kupon bedelinin %7’sini oynanmasına vesile olduğu için bayiye verir. Buna ek olarak kazanan kuponların %2’si de oynanan bayiye verilir. Detaylı bilgi almak için Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın resmi sitesi www.sportoto.gov.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

 

 

Etiketler: