FinansMAX

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2022

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar.Para transferlerini teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık çoğu işlemlerimizde elden değil bankalar aracılığı ile yapmaktayız.Öyle ki bakkallarda , marketlerde alışveriş merkezlerinde bile büyük bir hızla nakit para akışı azalmakta ve bunun yerine kredi kart yada banka kartı kullanılmaktadır.

Günümüzde artık neredeyse banka kartı yada kredi kartı olmayan kimse kalmamıştır. Bankalar birliğinin 2019 ocak ayında yaptığı açıklamada 18 yaş ve üzeri her 5 kişiden 4ünün banka kartı ve her 10 kişiden 5inin kredi kartı olduğunu ve kart sahibi kişilerin yaklaşık %80 inin aktif olarak bu kartları kullanarak para transferi işlemlerini yaptığını açıklamıştır.

Hesap İşletim Ücreti İstemeyen Bankalar

Sık sık bankalar aracılığı ile yaptığımız işlemlerde bazı bankalar maalesef hesap işletim ücreti adı ile banka hesaplarımızdan aylık veya yıllık bir komisyon kesmektedir. Tabi haksız kazanç olarak düşündüğümüz bu kesintinin yapılmasını istememekteyiz. Her ne kadar hesap işletim ücreti çok büyük bir miktar olmasa da bizim paramızı bankaların almasına karşıyız.

Bu makalemizde sizler için hesap işletim ücreti almayan bankaları araştırdık ve birçok bankanın bu komisyonu almayan kampanyaları olduğunu bulduk. Sizler için hesap işletim ücreti almayan bankalar 2022 makalemizi paylaşıyoruz.

İlk olarak size hesap işletim ücreti hakkında bir bilgi vermek istiyoruz.Bu ücretler her banka tarafından farklı olarak hesaplanmaktadır.Örneğin bazı bankalar yıllık hesap işletim ücreti olarak başlangıçta 30-50 tl arası bir ücret kesebilirken yapmış olduğunuz alışverişer ve kredili ürünlerinize göre bu hesap işletim ücretini 100 tl ve üzerine çıkartabiliyor.

Bazı bankalar ise aylık olarak kesintiler yaparak yıl sonunda toplamda büyük miktarlarda hesap işletim ücreti kesebiliyor.Eğer bu ücreti ödemek istemiyorsanız hesap işletim ücreti olmayan bankaları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim ücreti almayan bankalar olarak size ilk olarak tavsiye edeceğimiz banka Enpara dır. Hiçbir şekilde sizden bir hesap işletim ücreti almayan bu banka QNB Finansbank a ait bir e-bankadır. Herhangi bir şubesi bulunmayan ve tüm işlemleri online olarak yapan bu banka diğer bankalar gibi büyük giderleri mevcut değildir ve bu nedenle çok daha cazip oranlar ve kesintisiz işlemler sağlamaktadır.

Örneği Enpara da yapacağınız havale ve eft işlemlerinde bile komisyon ödemezsiniz.

Bir diğer hesap işletim ücreti almayan banka ise Cepteteb bankasıdır.Cepteteb yine aynı şekilde TEB ‘e ait bir bankadır ve enpara ile benzer şekilde online bir e-banka olduğu için birçok işlem ücreti almamaktadır. Aynı şekilde havale ve eft masrafları almayan banka sizden hiçbir şekilde hesap işletim ücretide almamaktadır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz 2 bankada hesap işletim ücreti , havale ücreti ve eft ücreti almamasının yanında ek olarak sizlere  çok uygun faizler ile kredili ürün kullandırabiliyorken yine benzer şekilde mevduat yatırımlarınıza da çok ciddi günlük ve vadeli faizler getirebiliyor.

Hangisini tavsiye edersin diye soracak olursanız ben tüm işlemlerimde yıllardır Enpara yı kullanmaktayım ve hiçbir şekilde bir komisyon ücreti kesildiğine şahit olmadım ve tüm işlemlerim oldukça hızlı bir şekilde yerine getiriliyor.

Bu iki bankanın dışında hesap işletim ücreti almayan bazı bankalar mevcut. KuveytTürk , Albaraka Türk bankalarının da hesap işletim ücreti almayan kampanyalı hesapları mevcut ancak çoğu zaman bunları kullandırmakta sorun yaşayabiliyor ve ek olarak faiz ve benzer şekilde ileri ki süreçte komisyon kesildiğine şahit olabilirsiniz.

Bu yüzden sizlere en çok tavsiye ettiğimiz bankalar enpara ve cepteteb bankalarıdır.Bunların dışında hesap işletim ücreti almayan bankaları kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Etiketler: