FinansMAX

HalkBank Faiz Oranlarını Düşürdü! Duyan Şubeye Akın Etti

Tüm ülkenin korona virüs ile mücadele süreci devam ederken vatandaşlar, bu son dönemlerde pandemi süreci devam ettikçe daha fazla krediye yönelmeye başladı. Esnafın zor zamanlar geçirdiği ve işsizliğin hat safhalara kadar uzandığı şu dönemlerde Halk Bankası tarafından vatandaşlar için yüz güldüren kredi kampanyaları başladı. İşte ilginizi çekecek haberin detayları…

Ülkemizde neredeyse bir yıldır savaş içerisinde olduğumuz ve ekonomimizi oldukça sarsan korona virüs süreci tüm vatandaşları etkisi altına aldı. Bu süreç devam ederken bir taraftan artış gösteren nakit ihtiyaçları vatandaşı kredilere yöneltti. Banka banka gezen ve kendine en uygun krediyi arayan vatandaş geçtiğimiz aylarda aradığını çok bulamadı. Yeni yılın girişi ile faiz oranlarında çeşitli düzenlemelere giden bankalar, vatandaş için ödeme kolaylığı sağlayamadığı gibi bütçe açısından da zorluk çıkarmaya başlamıştı. Yapılan bu düzenleme harekatı ne kadar vatandaşa uyamasa da, Halk Bank yaptığı kredi kampanyası ile az da olsa yüz güldürmeyi başardı. Yaptığı kampanyanın tüm detaylarını vatandaş ile paylaşan Halk Bankası, dikkatleri üzerine yapmış olduğu kredi faiz oranları ile çekti. Tüm bunlar devam ederken devlet son dakika çıkacak aksiliklere karşı koymak adına yaptığı düzenlemelerin tümünü ise kayıt altına almayı seçti. Bu kayıt ise vatandaşlarda bilgi kirliliğinin önüne geçmek için yapıldı. Bu sayede vatandaşlar kolaylık ile düzenlemedi kredi faiz oranlarını öğrenip kendilerine uygun krediyi alabilecektir.

İsteğe Göre Farklı Kampanyalarda Bulunmakta
Halk Bankası’nın başlattığı kampanya kapsamında ise duyurduğu bir diğer sevindirici haber vade seçenekleri hakkındaki açıklaması oldu. Bu kampanya da 36 ay vade kullanmak isteyen vatandaş bu isteğini gerçekleştirebilecek ve banka bu işlemleri vatandaşın keyfine göre düzenleyebilecek. Yani bu demek oluyor ki, vatandaş kendine en uygun kredi imkanını seçip kendine en uygun kredi ödeme planını belirleyebilecek. Bu kampanya kapsamında ayrıca 40 bin TL için olan kredi limitlerini kabul etmeyen daha yüksek veya daha düşük limit kullanmak isteyen vatandaşlar, farklı kampanyalardan yararlanabilecek.

Faiz oranları ve vade konusunda detaylı olarak bilgi paylaşan banka, aynı zamanda sabit kredi faiz oranı kullanacağını duyurdu. %1.56 oranlarında faiz ile işlem yapacak olan banka, vatandaşları için en uygun kredi imkanını sağlamaya çalıştığını açıkladı. Son olarak kısa süre içerisinde başvuruları alacak olan banka, aynı gün içerisinde vatandaşı mağdur etmeden kredi verebileceği haberini duyurdu.

Etiketler: