FinansMAX

Halkbank Esnaf Kredisi

Türkiye Halk Bankası ilk olarak 1938 yılından faaliyete başlamıştır. Kuruluş gününden bugüne kadar günümüz Türk bankacılık sektörünün öncü ve en bilinen bankalarından biri olarak finans alanında her türlü profesyonel hizmeti sağlamaktadır. Günümüzde Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaklaşık 1000 şubesi ve yaklaşık 19 bin çalışanı bulunan Halkbank, aynı zamanda yurtdışında bazı ülkelerde de ATM ve şubeleriyle hizmet vermektedir. Halkbank üreten Türkiye’nin bankası olma vizyonuyla KOBİ’lere ve esnaflara oldukça büyük bir destek sağlamaktadır. Halkbank Esnaf Kredisi, Halkbank Bankası’nın KOBİ yani küçük ve orta büyüklükteki işletme sahiplerine gerekli şartları yerine getirmeleri durumunda sağladığı kredinin adıdır. Halkbank esnaflara özgü bu kredi imkanlarını tek bir başlık altında toplamak yerine çeşitli isimlerle adlandırmıştır. Yani tüm kredi çeşitlerinin faiz oranları ve vade seçenekleri birbirinin aynısı olmayabilir. Bu kredilerin isimleri girişimci kredileri, sektörel destek paketleri, sms ile gümrük vergisi ödeme, eczacı destek paketi ve Paraf KOBİ karttır.

Halkbank Esnaf Kredisi Türleri Nelerdir?

Halkbank’tan Halkbank Esnaf Kredisi almak isteyen ve esnaf olan vatandaşlarımızın Halkbank yetkilileri tarafından belirlenen gereksinimleri eksiksiz olarak sağlamaları gerekmektedir. Halkbank’ın KOBİ’lere sağladığı kredilerin isimleri “İhracat Destek Paketi, İmalat Destek Paketi, Makine İmalat Destek Paketi, KOBİ Turizm Sektörü Destek Paketi, Hizmet ve Ticaret Sektörü Destek Paketleri, Taahhüt Sektörü Destek Paketi, Şoför Esnafına Plaka Teminatlı Kredi, POS İş Yeri Paketi, Franchising Destek Paketi, Tarım Destek Paketi, KOBİ İş Geliştirme Kredisi, Savunma Sanayii Destek Kredisi, Sağlık Sektörü Destek Paketi, Otomotiv Yan Sanayii Destek Paketi, Endüstriyel Tarım Kredisi, Mobilya Sektörü Destek Paketi, Medikal Sektörü Destek Paketi, Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi, Çay Sektörü Destek Paketi, Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) Karşılığı Kredi, E-Ticaret Kredi Paketi, Enerji Yatırımlarına Yönelik Kredi Paketleri, Firmalar için İmar Barışı Destek Kredisi, İVME Finansman Paketi, Eczacı Kredi Paketi, Yerli Üretime Özel Ticari Taşıt Kredisi  ve Bilişim ve Yazılım Sektörü Destek Kredisi” olarak belirlenmiştir.

Halkbank Kredi Başvurusu Yapma

Halkbank’tan KOBİ’lere özel kredilere başvurmak için bankanın internet sitesini kullanabilir veya bir Halkbank şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer internet üzerinden başvuru yapmak isterseniz Halkbank internet üzerinden bir başvuru formu doldurtmaktadır. Daha sonra sizi olumlu veya olumsuz olarak bilgilendirirler. Eğer başvurunuz olumlu geçerse banka çalışanları sizi arayacak ve başvuru telefon konuşması yoluyla devam edecektir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: