FinansMAX

Google Currents Nedir?

Google currents nedir, currents hesap açma.Google’ın yeni duyurduğu Currents uygulaması henüz çok yeni olsa da özellikle kurumsal firmalarda büyük değişiklikler yapmak için geliyor.Geçtiğimiz yıllarda kapatılan Google+ 2011 yılında kurulmuş ve büyük umutlar ile google tarafından yayınlanmıştı.İlk zamanlarda sadece davetiye ile üyelik kabul eden google’ın sosyal medyası Google+ aradan geçen birkaç ay sonra davetiye sisteminin kaldırılması ile herkese açık hale getirilmişti.

Uzun süre başarıyla faaliyet gösteren bu sosyal medya ilerleyen yıllarda rakip sosyal medyaların güçlenmesi ile gücünü kaybetmiş ve hızla çökme sürecine girmişti.Geçtiğimiz sene 2019 yılı itibari ile son kullanıcıların ilgisini kaybeden Google+ ani bir kararla kapatılmış ve artık yayında olmayacağı duyurulmuştu.Hayatımızın her anında aktif olan Google’ın sosyal medyada başarılı olamadığı ve elini çektiği düşünülürken bir duyuru ile Google Currents uygulaması duyuruldu ve kurumsal müşterileri hedefleyen gelişmiş bir sosyal medya ve iletişim çözümü olarak beta testine alındığı açıklandı.

Peki google currents nedir ve nasıl kullanılır ? Google Currents’a üye olma ve hesap açma hakkında tüm aradıklarınızı bu makalede bulabilirsiniz.

Google Currents Ne Zaman Çıkacak ?

Kısa süre önce duyurulan Currents ile ilgili Google tarafından son kullanıcılara gönderilen mail aşağıdaki gibidir.Mailde paylaşılan resmi tarihe göre Currents 6 Temmuz 2020 itibari ile aktif olarak faaliyet göstermeye başlayacaktır.

“Currents‘ın 6 Temmuz 2020’den itibaren genel olarak kullanılabilir (GOK) hale geleceğini bildirmek istiyoruz. Tüm kurumsal gsuite müşterilerimiz Google+ kullanıcılarına sunulan deneyim Currents’a yükseltilecektir. Halihazırda Currents beta programı katılımcısıysanız Currents deneyiminiz aynı kalacaktır.

Google+’ya göre güncellenmiş bir görünüm ve tarza sahip Currents, kullanıcılar ve yöneticiler için ek özellikler sunmaktadır. Kullanıcılarınızı bu değişikliğe hazırlayabilmeniz için sizi ilgili sürümden önce haberdar etmek istedik. Kuruluşunuzda Google+ kullanılmıyorsa herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.”

Google Currents Hesap Açma

Google’ın profesyonel çözümü Currents’ı kullanabilmek için aktif olarak Gsuite hesabına sahip olmanız gerekmektedir.Bu hesabı sağlayan bir google müşterisi iseniz Currents resmi web sayfasına gidebilir ve üyelik işlemlerinizi gerçekleştirerek Google Currents hesabınızı açabilirsiniz.

Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra Currents sosyal medyası ile birçok özelliğe profesyonel olarak erişebilirsiniz.İş arkadaşlarınız ile görüntülü görüşmeler yapabilir ,videolar,resimler ve sosyal medya platformlarında yapabileceğiniz birçok paylaşımı google currents ile yapabilirsiniz.

Etiketler: