FinansMAX

Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Ödeme

Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Ödeme

Genç Bankkart, Ziraat Bankası’nın ürettiği ve üniversite öğrencilerinin kullanmakta olduğu bir karttır. Üniversite öğrencileri bu kartı hem kredi hem de banka kartı olarak kullanılabilirken, KYK burs ya da kredilerini Genç Bankkart üzerinden almaktadırlar. Günümüzde neredeyse her öğrencinin KYK kredisi ya da bursu almasından dolayı, neredeyse tüm üniversite öğrencileri Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu Genç Bankkart’ı kullanmaktadır.

Kredi kartı kullanımıyla yeni tanışan gençlerin “Genç Bankkart kredi kartı borcu nasıl ödenir?” sorusuna takılması normaldir. Ancak endişe edilecek bir durum yoktur. Zira Genç Bankkart diğer kredi kartlarında olan sistem ile aynı sistemde ödeme yapılması gereken bir kart olup işlem adımları oldukça basittir.

Genç Bankkart sahiplerinin kredi kartı borcunu ödemek için pek çok seçeneği vardır. Bu seçenekler ATM, Ziraat Bankası ya da Ziraat Mobil uygulaması olup kolayca ödeme imkanı farklı yollar ile sağlanmaktadır. Oldukça basit olan ödeme yöntemleri için, yöntem fark etmeksizin gerçekleştirilen ödeme tutarı oldukça hızlı bir şekilde kredi kartına aktarılmakta ve borç ödemesi tamamlanmaktadır. Genç Bankkart kredi kartı borcu nasıl ödenir sorusuna verilebilecek yanıtları yazımızda bulabilirsiniz.

Ziraat ATM’sinden Kredi Kartı Borcu Ödeme

Ziraat ATM’leri ile Genç Bankkart kredi kartı borcunuzu ödemek oldukça kolaydır. İlk yapmanız gereken kredi kartınızı Ziraat ATM’sine takıp ardından karşınıza gelen menüde “Kredi Kartı” seçeneğini seçmenizdir. Sonrasında ATM sizden kart şifrenizi girmenizi ister. Kredi kartı şifrenizi girmenizle ekranda bir menü gözükecektir. Bu menüden “Borç Öde” seçeneğini seçmeniz halinde ödeme yapmanız gereken minimum tutar olan asgari ödeme tutarınız ve toplam kredi kartı borcunuz karşınıza gelmektedir. Bu durumda asgari ödeme tutarını da seçebileceğiniz gibi tüm borcunuzu kapatmak için gereken tutarı yatırabilirsiniz. Ayrıca asgari tutarın üstünde ancak borcun tamamını kapatmayan, keyfi bir tutar girerek dilediğiniz kadar ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Mobil Üzerinden Borç Ödeme

Ziraat Bankası’nın bir mobil uygulaması olan Ziraat Mobil üzerinden de oldukça kolay bir şekilde bankacılık işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Ziraat Mobil uygulamasını telefonunuza yükleyin. Uygulama sizden bir bankacılık şifresi almanızı ister. Bu şifre ile Ziraat Mobil’e giriş yaptıktan sonra karşınıza seçeneklerin olduğu panel gelecektir. Bu panel üzerinde yer alan “Kartlarım” başlığını seçin. Bu seçimin ardından “Kredi Kartlarım” sekmesine tıklayın. Böylelikle Genç Bankkart kredi kartınıza erişim sağlayabilirsiniz. Ekrandaki yazan borç ödeme seçeneğine basmanız durumunda Ziraat Bankası hesaplarınız üzerinden kredi kartı borcunuzu ödemeniz mümkün olacaktır. Banka size çeşitli ödeme seçenekleri de sunmaktadır. Dilerseniz ödeme yapmanız gereken minimum tutar olan asgari ödeme tutarını ya da toplam kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Buna ek olarak asgari tutarın üstünde ancak borcun tamamını kapatmayan, kendi bütçenize göre bir tutar girerek de dilediğiniz kadar ödemeyi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Şubelerinden Doğrudan Borç Ödeme

Ziraat Bankası şubesine başvurup Genç Bankkart kredi kartı borcu ödemek de mümkündür. Bankaya gidip müşteri temsilcisi ile yaptığınız görüşmede kredi kartı borcunuzu yatırmak için geldiğinizi belirtmeniz işlem yapmak için yeterli olmaktadır. Elden ödeme yapmayı sağlayan bu yöntemde unutulmaması gereken nokta kredi kartınız ve kimliğinizin yanınızda olması gerektiğidir.

Günümüzde banka şubelerinde beklenen uzun sıralar yerine ATM’ler üzerinden kart borcu ödemek vatandaşlara daha kolay gelmektedir. Ayrıca nakit para taşımak ve yatırmak yerine evinizden rahatınızı bozmadan Ziraat Mobil üzerinden kredi kartı ödemelerinizi tamamlamak da oldukça avantajlıdır ve en çok tercih edilen kredi kartı borcu ödeme yöntemidir.