FinansMAX

Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans

Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans

Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans

Garanti Bankası’nın kredi kartlarından biri olan Bonus kredi kartları ile milyonlarca müşteri hizmet almaktadır. Garanti BBVA Bonus kredi kartları aracılığıyla nakit avans ve taksitli nakit avans kullanımı için imkan sağlıyor. Acil nakit ihtiyacı olan ya da ani ödemeleri gelişen Garanti BBVA Bonus kredi kartı kullanıcılarının taksitli nakit avans yardımı ile karşılaştıkları nakit sıkışıklığını çözebilirler. Yazımızda Garanti BBVA nakit avans kullanımı için gereken tüm bilgiler yer almaktadır.

Kredi kartından çekilmiş olan nakit paraya “nakit avans” adı verilir. Nakit avans hizmeti banka tarafından müşterilerinin ani nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için belirli faiz ve komisyon oranları üzerinden verilen bir hizmettir. Her bankanın kendi faiz ve komisyon oranları bulunur ve bankadan bankaya değişebilir.

Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir? Taksitli Nakit Avans Limiti Nedir?

Garanti BBVA kredi kartları aracılığıyla verilen taksitli nakit avans Garanti Bankası ATM’leri ya da Garanti BBVA şubelerinden nakit şeklinde alınabilir. Aynı şekilde ATM veya şubelerden çekilen nakit avansın direkt olarak vadesiz hesaba aktarılması da mümkündür. Bu şekilde hesaba aktarılan nakit avans ile vadesiz hesaba aktarılarak buradan ödemeler, havale, EFT vb. işlemler gerçekleştirilebilir. Garanti BVVA ile nakit avans kullanımı için çeşitli yollar mevcuttur. Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, BonusFlaş ve 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla nakit avans işlemleri yapılmaktadır.

Tüm bu yöntemlerin yanı sıra farklı bankaların ATM’leri kullanılarak da Garanti BBVA kredi kartları ile müşterilerin nakit avans çekmesi mümkündür. Ancak bu yolla işlem ücreti alındığı için pek tercih edilmemektedir.

Bankamatiklerden nakit avans çekmek için Garanti BBVA Bonus Kredi kartınızı bankamatiğe takın. Sonrasında karşınıza gelen menüden Nakit Avans seçeneğine basarak yönlendirmeleri takip edin ve talep ettiğiniz nakit avans limitini girip onaylayın.

İnternet şubesinden nakit avans çekmek için Garanti BBVA İnternet Şubesine giriş yapın. Menüde yer alan Kartlar seçeneğini ve ardından Kredi kartlarım seçeneğini seçin. Burada sahip olduğunuz kredi kartları listelenmektedir. Nakit avans talebinizi gerçekleştirmek üzere işlem yapmak istediğiniz kredi kartını seçin. Kredi kartınızın seçimini yaptıktan sonra altta görünen Nakit Avans butonuna basın. Bu seçimden sonra karşınıza nakit avans ve taksitli nakit avans adında iki tip nakit avans çıkacaktır. Buradan gerçekleştirmek istediğiniz nakit avans işlem tipini seçin ve devam edin. Geri kalanını internet şubesinin sizi yönlendirmesi ile tamamlamanız mümkündür.

Garanti BBVA’nın sunmuş olduğu taksitli nakit avans limiti 500 TL ve 20.000 TL arasında değişmekte olup, birkaç kullanım şartı mevcuttur. Bu şartların en başında taksitli nakit avans çekilecek olan kredi kartının limitinin de aşılmamış olması şartı gelmektedir. Bunun yanı sıra ATM aracılığıyla çekilecek taksitli nakit avans limiti en fazla 6.000 TL ile sınırlıdır. Eğer nakit olarak 6 bin TL üzerinde bir talep söz konusuysa nakit avans çekmek isteyen müşterilerin Garanti BBVA şubelerine başvurarak işlemlerini yapmaları gerekir. 6 bin TL’den fazla nakit avans çekip sonrasında vadesiz hesabına aktarmak isteyen müşterilerin ise Garanti BBVA çağrı merkezinden (444 0 333), Garanti BBVA Mobil’den veya Garanti BBVA internet bankacılığından işlem yapmaları önerilir.

Garanti Bankası Taksitli Nakit Avans Borcu Erken Kapama

Garanti BBVA Bonus kredi kartları aracılığıyla çekilen taksitli nakit avansın geri ödemeleri her ayın belirtilen son ödeme tarihinden önce gerçekleştirilmelidir. Söz konusu ay için gönderilmiş olan ekstrenin detaylarında “nakit avans” ya da “taksitli nakit avans” için yapılacak olan geri ödeme tutarı ayrıntılı bir şekilde belirtilir.  Ayrıca o ayın ekstre borcunun hepsini ödemesi mümkün olmayan kişilerin asgari tutar şeklinde belirlenmiş olan miktarı da yatırması yeterlidir. Garanti BBVA nakit avans asgari ödemesi, ekstre asgari borcuna dahil olduğu için, ekstre asgari borcunun ödenmesiyle birlikte nakit avansın asgari borcu da ödenmiş olur. Nakit avans asgari borcunu ödeme işlemi için ekstra bir başvuru yapılması gerekli değildir.

Bonus kredi kartı aracılığıyla taksitli nakit avans çekmiş ve nakit avans borcunu ekstreden önce ödemek isteyen müşteriler bankanın ATM ve şubeleri aracılığıyla ya da farklı bir hesap üzerinden Garanti BBVA kredi kartı borcunu ödeyebilmektedirler. Taksitli nakit avans çekmiş olup, nakit avansının taksitlerini ödeyip borcunun erken kapanmasını isteyen müşteriler, Garanti BBVA şubelerine ya da 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ne başvurarak işlemlerini tamamlayabilir ödemelerini yapabilirler.

 

Etiketler: