FinansMAX

Garanti BBVA Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

Garanti sanal kart oluşturma. İnternet kullanıcısının çoğalması ve gelişmesi ile internetten alışveriş giderek hızlandı.Bankalar ise internetten alışveriş yapan müşterilerinin güvenliğini sağlayabilmek için sürekli yeni güncellemeler ile yeni güvenlik yöntemleri yayınlamakta.Sanal kartta müşterilerinin kredi kartını koruyabilmek için oluşturulan güvenlik önlemlerinden birisi.

Garanti bankası sanal kart sayesinde müşterilerinin kendilerine özel kart oluşturarak limit belirleme özgürlüğünü tanımlamış durumda.Böylece müşteriler internet şubesine girerek Garanti sanal kart oluşturma işlemini birkaç saniyede yaparak dieldiği limitleri belirleyebilecek ve bilgileri dışında harcama yapılmasını engelleyebilecek.Kredi kartı ile alışverişe göre oldukça güvenli olan sanal kartlar pek çok müşterinin dikkatini çekmiş durumda Peki Garanti sanal kart nedir ? Nasıl oluşturulur ?

Garanti BBVA Sanal Kart Nedir

Garanti Sanal kart gerçek kredi kartına bağlı olan ve tüm özelliklerine sahip olan ama gerçekte fiziksel olarak varolmayan sanal olan bir kredi kartıdır.Bu kredi kartından dilediğiniz kadar oluşturarak asıl kredi kartınızdan limit aktarabilir ve sadece sizin belirlediğiniz kart limiti kadar harcama yapabilirsiniz. Garanti sanal kart oluşturma işlemini mobil uygulamalardan ve internet şubelerinden saniyeler içerisinde yapabilirsiniz.

Kısaca Garanti sanal kart nedir diye soranlar için verilebilecek en kısa cevap cüzdanınızda olmayan ama telefonunuzda olan sanal bir kredi kartı. Sadece internet alışverişleri için tasarlanmış bu kartı alışverişlerinizden sonra iptal ederek aylar sonra kartınızdan para çekilmesini engelleyebilirsiniz.Ayrıca kredi kartına özel ücretsiz yeni üyelik kampanyaları düzenleyen sitelere sanal kartınızı girerek bedava üyelik alabilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kredi Kartı Özellikleri,

Garanti sanal kart özellikleri gerçek kredi kartınızla tamamen aynıdır.Kredi kartınızda mevcut olan kampanyalar aynı şekilde sanal kartınıza da tanımlanmıştır.Tek farkı sanal kartlardan taksitli işlem yapılamaz ve eksi bakiyeye inilemez.Ayrıca sanal kartlardan nakit avans çekilemez. Yüklediğiniz kadar harcama yapabileceğiniz Garanti sanal kart fiziksel kart gibi kaybolamaz ve başkalarının eline geçme ihtimali neredeyse yoktur.

Başlıca Garanti sanal kart özellikleri aşağıdaki gibidir.

  • Garanti sanal kartınızın limitiniz siz belirlersiniz, böylece kartınızdan fazla para çekilmez.
  • Fiziksel olmadığı için kredi kartlarından çok daha güvenlidir.
  • 3D Secure özelliği garanti sanal kartlarda otomatik aktif olarak gelir.
  • Birçok site sık sık sanal kartlara özel kampanyalar düzenlemektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz sanal kart özelliklerine ek olarak belirttiğimiz gibi kartınızdan nakit avans çekilemeyeceğini ve eksi bakiyeye inemeyeceğinizi unutmayın.

Garanti Sanal Kart Oluşturma

Özellikleri iyi güzel hoş ama peki bu Garanti sanal kart nasıl oluşturulur diyenler için kart oluşturma adımına geçelim. Aslında kartı oluşturmanız sandığınızdan çok daha kolaydır.Hemen internet şubenize bilgisayardan veya telefondan girerek sanal kart başvurusu yapabilirsiniz.Aşağıda sizin için paylaştığımız Garanti bankası sanal kart oluşturma adımlarını sırası ile uygulayarak kartınızı oluşturabilirsiniz.

  • İnternet şubenize giriş yapınız.
  • Kart Başvurusu menüsüne tıklayın.
  • Sanal kart başvurusu seçeneğine tıklayın.
  • Bu adımda sanal kartınızın bağlı olacağı kredi kartını seçiniz.
  • Kartınızın limitini belirleyiniz ve oluştur butonuna tıklayınız.

Harika sanal kartınız oluşturuldu.Artık tek yapmanız gereken internet alışverişlerinizde ödeme sayfasına geldiğinizde burda gördüğünüz kart bilgilerini girerek ödeme yapmanız.Bu makalemizde sizlerle Garanti sanal kart oluşturma işleminin nasıl yapacağınızı paylaştık. Aklınıza takılan soru ve sorunlar için yorum kısmından bize yazabilirsiniz.