FinansMAX

Garanti BBVA BES İptali Nasıl Yapılır?

Garanti bankası bes iptal etme, garanti bes iptali.Özel bankalarımızdan biri olan Garanti bankası kısa bir süre önce adını değiştirerek Garanti BBVA adını aldı.Hizmetlerini etkilemeyen bu isim değişikliği ile müşterilerine tam gaz hizmet vermeye devam eden banka sigortacılık alanında da kendini geliştirerek müşterilere iyi bir hizmet vermeyi amaçlıyor.

Müşteri memnuniyeti alanında oldukça başarılı olan banka her ne kadar müşterilerinin problemini hızlıca çözüme ulaştırsa da bazı sorunlarda kısıtlı imkanlar nedeni ile müşterilerini memnun edemiyor.Maaşlarını Garanti BBVA’dan alan çalışanların zorunlu olarak dahil ediği bireysel emeklilik sistemi müşterilerin en çok şikayet ettiği konulardan biri.Zorunlu olarak katılımın sağlandığı bu sistemden birtürlü çıkamayan müşteriler internette Garanti bes iptal etme diye aratarak sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor.Bu makalemizde garanti bankası müşterileri bes iptal işlemini nasıl yapabilir detaylıca paylaşacağız.

Bes Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi , insanların çalışma hayatları boyunca yapmış oldukları harcamalardan ayırdıkları tasarrufları emeklilik dönemlerinde rahat bir yaşam sürmek adına yatırım araçlarında değerlendirerek biriktirmesini sağlayarak fayda yaratan bir sistemdir

Beste Kalmalımıyım ?

Garanti bireysel emeklilik iptali yapmak isteyen bes sahibi kişiler avantajlı bir sistemden ayrılmaktadır. Düzenli birikim yapmanın yöntemlerinden biri de bireysel emeklilik sistemine dahil olarak devletin verdiği avantajlı desteğinde birikimlere ekleyerek sistem içinde kalmaktır.

Bes iptal etme işlemi çok kolaydır, eğer şirket çalışanı iseniz ve sisteme otomatik katılım ile dahil olmuş iseniz bireysel emeklilik iptal işlemi yapmadan önce katkı payı ödemelerine bir süre ara verip daha sonra yeniden başlatma imkanına sahip olabilirsiniz böylelikle hem sistemden çıkmamış olur ve bes iptal etme işlem yapılmadığı için devlet desteğinden faydalanmaya devem etme hakkını sağlamış olursunuz.

Garanti BBVA BES İptali Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA BES İptali Nasıl Yapılır?

BES Türkiye’de birçok Sigorta şirketi tarafından yapılmaktadır. Bankalar aracılığıyla da yapılan bireysel emeklilik sözleşmeleri, Garanti BBVA tarafından da satışı gerçekleşen bir üründür ve Garanti BBVA Bes sözleşmelerini Türkiye’de en çok satan şirketlerden biridir.

Garanti bes iptal talebi ile bir bu birikim sisteminden ayrılmak isterseniz satın almış olduğunuz emeklilik planı sözleşmesinin başlamış olması ve ilk ödemenin gerçekleşmiş olması gerekir çünkü sözleşme her ne kadar imzalanan evrakın tarihi ile başlamış gözükse de aslında ilk ödemenin tahsil edilmesi ile başlamış sayılır.

Garanti bireysel emeklilik iptali için ilk yapılan emeklilik tahsilatından sonra işlem yapılmaya başlanabilir. Birinci tahsilatın yapılmasından sonra ilk iki ay olan ve buna aynı zamanda cayma hakkı denilen süre başlamış olur.

Garanti Bes İptal Etme

Garanti bes iptali isteyen sigortalı eğer bu iki aylık süre içerisinde cayma hakkının kullanırsa diğer bir ifade ile sistemden ayrılmak ister ise ilk emeklilik ödemesi adı altında yapılan tüm ödemeleri eksiksiz bir şekilde alıp bireysel emeklilik iptal işlem sürecini tamamlayabilir.

Bunun için yapılması gereken;

  • Garanti Bankasının internet sitesinde Bes emeklilik ile ilgili yer alan ilgili yeri bularak ödemenin tamamını iade alabilecek şekilde işlem yapmaktır.
  • İnternet Mobile giriş sağlayarak bes sözleşmesinden ayrılma linkini tıklayıp istenen bilgileri sisteme yüklediğiniz takdirde çok kolay bir şekilde Garanti bes iptal etme sürecini bitirebilirsiniz.
  • 60 günlük cayma hakkı süresi geçtikten sonra da sistemden ayrılmak mümkündür sigortalı ister kendi isteği ile sisteme dahil olmuş olsun isterse otomatik katılım sistemi ile poliçe sahibi olsun istediği zaman sistemden ayrılma hakkına sahiptir.

Emeklilik haklarını elde etmeden bes sisteminden ayrılma işlemleri sistemden erken ayrılma diye adlandırılmaktadır. Erken ayrılma sürecinde hak sahibi devlet desteği olan birikimin %25 destek rakamından faydalanamaz ,bu sebeple cayma hakkı olarak adlandırılan süreçten sonra sistemde gerçekleşen ayrılmalar emeklilik planının satın alınmış olduğu sigorta şirketlerinin yapacağı kesintiler yapıldıktan sonra kalan tutarın hak sahibine ödenmesi ile gerçekleşir.

Garanti BBVA emeklilik sisteminden çıkmak isteyen bes sahibi erken ayrılma işlemlerini 444 0336 numaralı Emeklilik Merkezine ait telefon numarasını arayarak çok kolay bir şekilde yapabilmektedir.

Etiketler: