FinansMAX

Garanti BBVA Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Banka işlemleri ile günümüzde, rahat para transferi yapma ve nakit olmaması durumunda kartı, nakit yerine kullanma gibi bir çok kolaylık sağlamaktadır. Bunun için banka hesabı olmayan insan neredeyse yoktur. Garanti BBVA’nın ayrıcalıklı bank kart işlemleri ile banka hesabı açtırmanız mümkündür.

Peki Garanti hesap açma işlemi nasıl yapılır ?

İlk defa Garanti BBVA hesap açma işleminde bulunacaksınız, hesap açmak için gerekli belgeler ile en yakın şubeye gitmeniz gerekmektedir. Garanti banka hesabı açma işlemi ilk yaptıracak olan kişiler için internet bankacılığı aracılığıyla yapılamıyor

Garantı BBVA Hesap Açma Başvurusu

Daha önceden Garanti Bankası üzerinden kullandığınız bir hesabınız ya da kredi kartınız varsa, internet şubesi aracılığıyla garanti bankası hesap açma işlemi yapabilir, hesabınızın adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Banka hesaplarından alınan aidat ücretlerinin kaldırılmasının ardından artık garanti hesap açma çok kolay. Ücretsiz olarak vadesiz TL hesabı talep edebilirsiniz. Hesabınızı açtırdıktan sonra internet bankacılığını aktif olarak kullanabilir, havale, EFT, kredi başvurusu, yatırım işlemleri, otomatik ödemeler, kredi kartı ödemeleri gibi tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Hesap Açma İşleminde Yaş Sınırı Nedir?

Garanti BBVA Hesap Açma işlemi için en az 18 yaşında olmak gerekir.Tüm bankalar için ortak bir kriter olan yaş sınırı ile bankalar 18 yaşın altındaki vatandaşlara bireysel müşteri hesabı açılmasına engel olmaktadır.Ancak bazı özel durumlarda 18 yaş altına da banka hesabı açma işlemi yapılmaktadır. Bu durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Stajyerler,
  • Ailesinden uzakta eğitim alan öğrenciler,
  • Maaş müşterisi olanlar,

Yukarıdaki gibi özel durumlarda, ailenin bilgisi doğrultusunda, aile ile birlikte garanti bankası şubesine giderek hesap açtırmanız mümkündür.

Garanti BBVA Maaş Hesabı Açma

Çalıştığınız kurumun anlaşmalı olduğu şubeye giderek, garanti bankası maaş hesabı açtırmanız mümkündür. Garanti banka hesabı açma işlemi için şubeye giderek, müşteri temsilcisine maaş hesabı açtırmak istediğinizi belirtin. Çalıştığınız kurumun anlaşmalı olduğu şubeye gittiğinizde, tek ibraz etmeniz gereken belge nüfus cüzdanınız olacaktır. Size verilen formun eksiksiz doldurularak hesabınız en kısa sürede aktif hale gelecektir. İnternet üzerinden maaş hesabı açtırmanız şuan için mümkün değildir. Gerekli evrakların imzalanması için muhakkak şubeye gitmeniz gerekir.

Garanti BBVA Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti BBVA Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti BBVA İle E-Vadeli Hesap Açtırma İşlemi

Garanti Bankası, İnternet şubesine özel olarak kullanıma sunulan ve yüksek faiz oranlarının avantajları ile e-vadeli hesabınızı, internet şubesinden giriş yaparak açabilirsiniz. Garanti bankası hesabı açma, yatırım işlemleri kısmından, ücretsiz olarak e-vadeli hesabı açabilir ve paranızı faiz olarak değerlendirebilirsiniz. Bunun yanında tüm garanti şubelerinden e-vadeli hesabı açtırmanız mümkündür.

Garanti bankasının, e-vadeli hesap faiz oranlarını görmek ve incelemek için, Garanti Bankası internet şubesini ziyaret edebilirsiniz.İnternetten banka hesabı açma yöntemini kullanarak sadece birkaç tıklama ile garanti hesabınızı açabilirsiniz.

Garanti Bankası Hesap Açma Ücreti Ne Kadar ?

Garanti BBVA Hesap Açma işlemleriniz tamamlandıktan sonra, kartınızın elinize ulaşmasından itibaren bütün bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Vadesiz TL olarak açılan Paracard Bonus hesabınızı, hem yurt içi hemde yurt dışında kullanmaya başlayabilirsiniz.Tamamen ücretsiz olarak açacağınız banka hesabınızı ömür boyu herhangi bir bedel ödemeden kullanabilirsiniz.

Banka kartınız ile nakit para taşıma derdinden kurtulmuş olacaksınız. Bütün bankacılık işlemlerinizi, hem banka şubeleri aracılığıyla hem garanti mobil internet aracılığıyla gerçekleştirebileceksiniz. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişler ve bütün yapacağınız harcamalarda bonus puan kazanma fırsatı sizi bekliyor olacaktır.

Etiketler: