FinansMAX

Garanti Bankası Sigortasız Kredi Alımı

Garanti Bankası Sigortasız Kredi Alımı

Garanti BBVA tarafından açıklanan ve sadece kendi müşterileri için geçerli olan sigortasız kredi imkanından dilerseniz yararlanabilirsiniz. Sadece maaş müşterileri ve emekliler için geçerli olan bu sigortasız kredi imkanı, herhangi bir gelir belgesine ihtiyaç duymadan kredi kullanabilmenizi sağlıyor. Gelir belgesi olmadan kredi kullanabilmek için Garanti BBVA internet sitelerini ve 444 0 333 numaralı telefon üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak kredinizi kullanabilirsiniz.

Gelir belgesi olmadan kredi başvurusunda bulunmak ve kredinizin anında hesabınıza geçmesi için 444 03 35 numaralı telefon üzerinden ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz. Yapmış olduğunuz kredi başvurusuna istinaden banka gün içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş sağlamaktadır.

Sizler yaklaşık 2 iş günü içerisinde herhangi bir geri dönüş olmaz ise mutlaka müşteri temsilcisine ulaşarak kredinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Garanti BBVA başvurunuza istinaden kredi notunuzu, ödeme gücünüzü, kredi tutarını ve talep ettiğiniz vadeyi inceleyerek standartlarına uymadığı durumlarda kredinizin olumsuz sonuçlanmasını sağlayabilir.

Sigortasız Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Her kredi kullanımında olduğu gibi sigortasız kredi alabilmek içinde belli başlı şartları yerine getirmeniz gerekir. Kredi kullanım şartlarına göre Garanti BBVA da kendi bünyesinde kredi kullanım şartlarını müşterilerine sunuyor. Sigortasız kredi alabilmek için Garanti BBVA tarafından belirlenen şartlar şu şekildedir;

  • Sigortasız kredi alabilmek için her kredi işlemlerinde olduğu gibi kredi notu en önemli unsurlardan bir tanesidir. Kredi notunuzun banka tarafından olumsuz karşılandığı durumlarda kredi çekebilmeniz mümkün değildir. Kredi notunuz BDDK sistemlerinde sizlerin kredi notu, kredilerinizi düzenli bir şekilde ödeyip ödemediğiniz neticesinde belirlenir.
  • Sigortasız kredi işlemlerinde her ne kadar ön koşul olmasa da başvuru yaptığınız zaman sistem vadeyi ve tutarı inceler. Geliriniz, seçmiş olduğunuz kredi taksitlerini karşılamıyor ise krediniz olumsuz sonuçlanabilir. Kredi alabilmek için mutlaka gelir seviyenize göre tercihte bulunmanız gerekir.
  • Sigortasız kredi imkanından yararlanabilmek için maaş müşterisi ya da emekli olmanız aranan şartlardan bir tanesidir.
  • Her daim müşterilerine uygun kredi avantajı sunan Garanti BBVA ile sizlerde sigortasız kredi imkanından yararlanarak kredinizi dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.