FinansMAX

Garanti Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ?

Garanti otomatik ödeme talimatı, Garanti bankası fatura ödeme talimatı nasıl verilir, Garanti otomatik fatura ödeme emri.Teknolojik gelişmeleri sistemlerine en hızlı entegre eden Garanti Bankası sahip olduğu birçok özellik ile bankacılık işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapmanıza imkan veriyor.Bu kolaylıklardan biri olan Otomatik ödeme talimatı ile para transfer emri, fatura ödeme emri ve daha birçok işleminizi aylar öncesinden belirleyebilir ve otomatik gerçekleşmesi için Garanti bankası hesabınıza ekleyebilirsiniz.

Belirlediğiniz gün ve saat geldiğinde yapmak istediğiniz ödeme işlemi gerçekleşecek ve garanti otomatik ödeme talimatınız tamamlanmış olacaktır.Hangi işlemleri yapabileceğiniz ve transfer, ödeme emirlerini nasıl verebileceğinizi makalemizin devamında öğrenebilirsiniz.Böylece ay başında tüm ödemelerinizi planlayarak gecikmeye girmeden otomatik ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Garanti Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ?

Otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz birkaç yol vardır.Aşağıdaki yöntemler ile garanti bankası hesabınızdan düzenli otomatik ödemelerin yapılması emrini verebilirsiniz.

  • Garanti Müşteri Hizmetleri
  • Garanti Online Bankacılık
  • Garanti Mobil Bankacılık

Yukarıdaki araçlar ile bankaya erişebilir ve hesaplarınızdan otomatik ödeme yapılmasını aktifleştirebilirsiniz.Kimlere ödeme yapılacağını yine bu ekrandan belirleyebilirsiniz.

Örnek olarak Garanti otomatik fatura ödeme emri vermek istiyorsanız bunun için garanti bankası online bankacılığa giriş yaptıktan sonra menüde bulunan “Ödemeler” kısmına tıklayınız.Karşınıza gelen ekranda otomatik fatura ödemek istiyorsanız “Faturalar” seçeneğine tıklayın.Bir sonraki adımda hangi kurumun faturasını ödemek istiyorsanız onu seçin ve fatura bilgilerinizi girin.Kaydettikten sonra her ay faturanızın son ödeme tarihi geldiğinde otomatik olarak faturanız ödenir.

Garanti Otomatik Ödeme İptali Nasıl Yapılır ?

Otomatik ödeme emrinizi iptal etmek istiyorsanız bunu müşteri hizmetlerini arayarak veya online işlemlere giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.Müşteri hizmetlerine nasıl bağlanacağınızı bilmiyorsanız ve bilgi almak isterseniz Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Bağlanma başlığına tıklayarak bilgi alabilir ve sıra beklemeden müşteri hizmetlerine bağlanmayı öğrenebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine ulaştığınızda hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verdiğinizi, bunu artık istemediğinizi ve iptal etmek istediğinizi belirtin.Müşteri temsilcisi size yardımcı olacak ve fatura ödeme emrinizi iptal edecektir.Bundan sonra otomatik ödeme işlemleriniz gerçekleşmeyecektir.Otomatik ödeme talimatı iptal etme işleminizi online işlemler ile yapmak isterseniz garanti.com.tr ye internet şubesi ile giriş yaptıktan sonra “Ödemeler” ve ardından “Faturalar” menüsüne gelin.Burada kayıtlı faturalar kısmında otomatik ödeme yapılacak faturalarınızı görürsünüz. İptal etmek istediğinizi seçerek kaldır butonuna basınız.

Garanti Bankası Otomatik Ödeme Kampanyaları

Garanti bankası otomatik ödeme talimatı veren müşterilerine sürekli yeni kampanyalar düzenlemektedir.Bu kampanyalarda bonus puanlar kazanabilir, mağazalardan indirim kuponları alabilir ve yüksek mevduat faizi gibi birçok farklı süpriz hediyeler kazanabilirsiniz.

Şuan için aktif bir kampanya bulunmamaktadır.Genellikle Garanti otomatik ödeme kampanyaları en çok fatura ödemesi talimatı veren müşterilerine vermektedir.Bunun için bu sayfayı sık sık ziyaret ederek güncel otomatik ödeme talimatı kampanyalarını öğrenebilirsiniz.

Etiketler: