FinansMAX

Garanti Bankası Online Sınav Nasıl Oluyor ?

Garanti Bankası online sınav, garanti bankası işe alım sınavı, garanti online sınav soruları.Garanti bankası işe alım süreçlerinde işe alım departmanları sizleri daha yakından tanımak ve kişilik envanterinizi almak için sizi garanti bankası online mülakat sınavına davet ederler.Bu sınav için genel müdürlüğe gitmeniz gerekmez ve online olarak web üzerinden sınava giriş yapabilirsiniz.

Bu sorular genellikle kişilik envanteri sınavı soruları olarakta bilinir. Eğer garanti bankasına iş başvurusu yaptıysanız muhtemelen insan kaynakları sizi arayarak bu sınava girmenizi isteyecek. Peki Garanti Bankası online sınav nasıl oluyor , bu makalemizde sizlere anlatacağız.

Garanti Bankası Online Mülakat Nasıl Yapılır ?

Garanti bankasına yaptığınız iş başvurusu sonrası sizi bir müşteri temsilcisi veya insan kaynakları temsilcisi arayacak ve sizden mail adresinizi isteyerek garanti bankası online sınav testine girmenizi isteyecektir.Mail adresinize gönderilen linke tıklayarak garanti online mülakat sitesine erişebilirsiniz.

Mailde size verecekleri bir kullanıcı adı ve şifre sisteme giriş yapabilir ve sınav soruları ile karşılaşabilirsiniz.Canlı olarak gerçekleşecek mülakatta müşteri temsilcisi sizlere sorular soracak ve online mülakatı tamamlayacaksınız.

Genellikle basit sorular sorulsa da bu sorulara vereceğiniz cevapların doğru olması gerekmektedir.Çünkü garanti bankası online mülakat sınavına hergün yüzlerce kişi girmektedir ve en doğru cevapları veren kişiler işe alınmaktadır.Sizler için bu makalemizde bu sınavın sorularını paylaşacağız.

Garanti Bankası Online Sınav Soruları

Bu sınav 15 sorudan oluşmaktadır.Aslında çok basit sorulardır ancak çoğunlukla ciddiye alınmayan cevaplar verildiği için adayların işe alım sonuçları olumsuz sonuçlanmaktadır.

Garanti bankası çağrı merkezi online sınav soruları , garanti bankası gişe asistanı online sınav soruları da bu sorulardır.Hemen bir altta bu sınava ait sınav sorularını görebilirsiniz.

 

  1. Neden bu alanda çalışmak istiyorsunuz ?
  2. Bize kendinizi tanıtır mısınız ?
  3. Eski müdürünüz sizce nasıl biriydi , onun hakkında ne düşünüyorsunuz ?
  4. Eğer çalışıyorsanız neden işinizden ayrılmak istiyorsunuz ? –
   Eğer çalışmıyorsanız en son işinizden neden ayrıldınız ?
  5. Bu işe girerseniz 5 yıl sonra kendinizi nerede hayal ediyorsunuz ?
  6. En büyük negatif yönünüz nedir ?
 1. Maaş beklentiniz nedir , bizimle paylaşırmısınız ?
 2. Sizce neden sizi işe almalıyız ?
 3. Bu hayattaki en büyük başarısızlığınız neydi ? Sebebini paylaşırmısınız ?
 4. Mesai saatleri dışında neler yaparsınız ?
 5. Hangi şartlar altında çalışmak sizi mutlu eder ?
 6. Bu işte çalışmanın sizi en mutlu eden yanı nedir ?
 7. Daha önce iş arkadaşlarınızdan biri ile problem yaşadınız mı ? Bu neydi ?
 8. Sizi motive eden şeyler nelerdir ?
 9. Arkadaşlarınız sizi nasıl tanımlar ?

Bankanın işe alım birimindeki arkadaşlarımızla görüşerek sizler için yukarıda garanti bankası online sınav sorularını yukarıda paylaştık.Bu sorular bahsettiğimiz gibi kolay sorulardır zor olan ise bu sorulara vereceğiniz cevaplar olacaktır.Bu soruları işveren olarak sorduğunuzu düşünerek karşı taraftan hangi cevapları bekliyorsanız garanti bankası online mülakat esnasında doğru bulduğunuz cevapları bilerek söyleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Online Sınav Soruları Cevapları

Sizler için belki ihtiyacınız olabilir diye sınav sorularının cevaplarını da aşağıda paylaşıyoruz.

Bu cevaplar kesin değildir , çünkü sorulan soruların net bir cevabı yoktur.Tamamı yoruma açık sorulardır.Bizler en uygun olacak ve ciddi olarak görülecek cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Garanti bankası online mülakat soruları cevapları

  1. Bu pozisyonda çalışmaktan keyif alıyorum.Yaptığım en iyi işin bu olduğunu düşünüyorum.
  2. Çalışmayı seven birisiyim.Güleryüzlüyüm ve insanlarla iletişimim kuvvetlidir.Özverili çalışırım ve bildiklerimi arkadaşlarımla paylaşırım.
  3. Eski müdürüm çalışanını geliştirmeyi ve yönetmesini bilen lider birisiydi.Ondan çok faydalandım ve iyi bir yönetici nasıl olunur ondan öğrendim.
  4. Şuanki işimden çalışma şartlarının zorluğundan dolayı ayrılmak istiyorum.Mesai saati çok fazla veya çalışma yeri çok uzak diyebilirsiniz.
  5. Bu pozisyonda çalışmaya başlarsam kendimi 5 yıl sonra garanti bankası xxx müdürü olarak hayal ediyorum. Çalıştığınız pozisyona göre bir bölümün müdürü hayal edebilirsiniz.
  6. Bu alanda samimi olarak bir cevap verebilirsiniz.Ancak sizi olumsuz gösterecek bir özellik olmamalı.Çok fazla işime sadığım diyip geçebilirsiniz.
  7. Maaş beklentinizi en son aldığınız maaşa ve ortalama pozisyona verilen maaşa göre söyleyebilirsiniz.Uçuk teklifler vermeniz sizi negatif gösterecektir.
  8. Özverili çalışırım , araştırmayı severim. Bildiklerimi arkadaşlarımla paylaşırım ve şirkete değer katacağımı düşünüyorum.
 1. Bu soruyu düşünerek cevaplamanızı tavsiye ederim.
 2. Kişisel gelişim için kitap okurum , tv programlarını seyrederim.Sosyal etkinliklere katılırım.
 3. Bol paylaşımlı ve eğlenceli bir çalışma ortamı beni mutlu eder.
 4. Hayal ettiğim bir pozisyon bu işyerinde çalışmak beni çok mutlu edecek.
 5. Hayır yaşamadım.
 6. Başarılı çalışmalarımdan dolayı olumlu geri bildirimler almak beni mutlu eder.
 7. Çalışkan , güleryüzlü , sorumluluklarını vaktinde yerine getiren ve paylaşımcı biri olarak tanımlarlar.

Bu makalemizde sizlere garanti bankası online sınav nasıl oluyor ve garanti bankası online sınav soruları ile cevaplarını sizlerle paylaştık.Makalemizi beğendiyseniz ihtiyacını olabileceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızla paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Etiketler: