FinansMAX

Garanti Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Garanti günlük para çekme limiti, Garanti BBVA günlük para çekme limitleri.Ülkemizin yüz binlerce aktif kullanıcıya sahip bankaları arasında bulunan Garanti Bankası’na geçmek isteyen kişiler, garanti bankası günlük para çekme limiti ve esnetme işlemini araştırıyor. Bankadan bankaya değişen para çekim limitleri kullanıcıların banka seçiminde büyük rol oynuyor. Peki Garanti Bankası’nda para çekim limiti ne kadar, arttırılabilir mi?

QR Kod Günlük Para Çekme Limiti

Teknolojinin bankacılık ile buluşması sonucu temassız bir şekilde telefonunuz üzerinden para çekim talebinde bulunabileceğiniz QR kod sistemi, birçok banka tarafından tercih edilmeye başladı. Garanti Bankası tarafından da tercih edilen bir diğer yöntem olan temassız işlemler uygulaması QR kod sisteminin şu gibi avantajları bulunuyor;

  • Temassız olması nedeni ile ATM gibi bakterisel anlamda yüksek yerler ile kullanıcı teması engelleniyor.
  • Şifre veya müşteri numarası girilmeden hızlıca bankacılık işlemleri gerçekleştirilebiliyor.
  • Kredi kartı gibi banka ürünlerine ihtiyaç duymadan yalnızca akıllı telefon üzerinden işlemler tamamlanıyor.

Telefonunuz kamerasından ATM üzerinde beliren QR kodu okutarak bankacılık işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz uygulama sayesinde hızlı bir şekilde zaman kaybetmeden para çekme, para yatırma veya bakiye sorgulama gibi işlemler kolaylıkla yapılabiliyor.

Karekod Günlük Para Çekme Limiti

Garanti Bankası temassız işlemler adı altında kullanıcılarına sunduğu bir diğer kolaylık olan QR kod sistemi sayesinde, özellikle virüs günlerinde şifre, müşteri numarası gibi kimlik belirleyici bilgiler girmeden, Garanti Bankası’na ait herhangi bir kredi kartına ihtiyaç duymadan yalnızca akıllı telefonunuz ile para çekim talebi verebilirsiniz.Ancak yapacağınzı kartsız işlemlerde Garanti günlük para çekme limiti engeline takılabilirsiniz.

Garanti Bankası BBVA tarafından 2020 yılı için güncel bir şekilde belirlenen para çekim talep limitleri için, QR kod ile çekim isteklerinde 3000 TL olmak üzere bir üst sınır bulunuyor. Bu nedenle ATM’ler üzerinden QR kod sistemini kullanarak para çekim talebinde bulunacak kişiler, 3000 liraya kadar para çekim işlemlerini gerçekleştirebilirken; QR kod sistemini kullanarak para yatırma üst limiti ise 12.000 TL olarak Garanti Bankası’ndan kullanıcılarının hizmetine sunuluyor.

3000 TL çekim limiti yetersiz kalan kişiler için de imkanlar sunan Garanti Bankası, bu gibi durumlarda internet bankacılığına özel hızlı ve hazır kredi çekim avantajlarını kullanıcılarına sunuyor. Hızlı kredilere düşük faiz oranları ile ulaşabilen Garanti Bankası kullanıcıları, bu sayede günlük çekim limitini kredi miktarı kadar aşabilme durumunu gösterebilmektedir.

Garanti ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ülkemizde bankacılık işlemleri için en yaygın kullanılan banka işlem yeri olan ATM’ler, Türkiye’nin hemen her noktasında bulunması nedeni ile bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılara büyük bir avantaj sağlıyor. Garanti Bankası BBVA’nın Türkiye ülke sınırları içerisinde 12.000 adet ATM noktasının bulunduğu bilinirken, Garanti Bankası kullanıcıları bu Garanti Bankası ATM noktaları üzerinden para çekimi, para yatırma, fatura ödeme, EFT veya havale yapma gibi birçok bankacılık işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

7/24 açık olması nedeni ile günün her saatinde işlem yapma izni veren ATM’ler üzerinden para çekimi yapmak isteyen Garanti Bankası kullanıcıları para çekme limitlerine takılabiliyor.Güncel 2020 yılı itibari ile Garanti Bankası tarafından günlük atmden para çekme limiti 5.000 tl olarak belirlenmiştir.

BBVA işlemlerinin sunduğu imkanlar dahilinde bir gün içerisinde en fazla 5000 TL çekim imkanı bulunan kullanıcıların, bir gün içerisinde para yatırma üst limit hakkı ise 12.000 TL olarak açıklanmıştır. Kurumsal hesap sahibi kişilerde daha yüksek miktarlara ulaşabilen para çekimi ve yatırma işlemleri, Garanti Bankası müşterilerine genel olarak günlük üst limit 5000 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti Şubeden Günlük Para Çekme Limiti

Ülkemiz sınırları içerisinde 768 adet bulunan Garanti Bankası BBVA şubelerine giderek bankacılık işlemlerini müşteri desteği hizmeti ile tamamlayabilen banka kullanıcıları, aynı zamanda şube üzerinden kredi talebi, burs talebi veya ödenek çıkartma gibi birçok işlemi de şubeler üzerinden gerçekleştirebiliyor.

En yaygın şube dağılım ağına sahip bankalar arasında bulunan Garanti Bankası, şubelere gelerek işlem gerçekleştiren kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamayı da ihmal etmiyor. EFT ve havale gibi işlemler için alınan komisyon ücretinde %30 indirim uygulayan Garanti Bankası, kredi kartı ve banka kullanıcılarını şubelerine çağırıyor.

Her gün binlerce kişinin para çekmek için şubeleri ziyaret ettiği Garanti Bankası tarafından; şubelere gelerek para çekmek isteyen kullanıcılara üst çekim limiti zorunluluğu bulunuyor. ATM ve QR kod sistemine göre daha esnek davranılabilen şubeden günlük para çekim limiti, Garanti Bankası yönetimi tarafından bir gün içerisinde en fazla 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

Bununla birlikte kurumsal hesap veya esnek hesap sahiplerinin para çekim limitlerinde oynama görülebilirken, Garanti Bankası genel müşteri portföyüne şubeden günlük çekim limiti olarak en fazla 10.000 TL hak tanınmaktadır.

Etiketler: