FinansMAX

Findeks Kredi Notu Öğrenme 2022 ( Tüm Yöntemler )

Findeks kredi notu öğrenme, findeks kredi puanı öğrenme.Bankaların kredi başvurularını değerlendirirken en çok önem verdiği kriterlerden biride kredi notudur. Birçok bankanın ilk sorguladığı şey olan kredi notu aslında sadece bankalar tarafından sorgulanmaz.

Senetle eşya satan firmalar , faturaya ek telefon veren operatör şirketleri ve daha birçok firma tarafından findeks kredi notunuz sorgulanır.

ÜCRETSİZ KREDİ NOTU ÖĞRENME

Eğer ücretsiz kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bunun birkaç yolu vardır.Bazı kişiler sizlere ücretsiz kredi notunuzu eğer söyleyeceğini söylerlerse vereceğiniz bilgilere dikkat ediniz.

Çünkü ücretsiz kredi notu öğrenmek isterken sizden kişisel bilgileriniz , anne kızlık soyadı bilgileri dahil birçok bilginizi isterler ve bu bilgiler illegal işlerde kullanılır.

Ücretsiz findeks kredi notu öğrenme işlemi için sizlere 2 basit ve bedava yöntem söyleyeceğiz.Bunları uygularsanız bedava kredi notu öğrenme yolu ile para harcamamış olursunuz.

E-devlet ile kredi notu öğrenme

Bu yöntem en basit yöntemlerden biridir. İlk olarak e-devlete giriş yapınız.Bu aşamada bankanız ile kolayca e-devlete giriş yapabilirsiniz.Daha sonra anasayfada karşınıza bir arama sayfası gelecektir.Buraya “Risk Raporu” yazın ve arayın.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sonuç çıkacak.Bu sonuca tıklayarak devam edin.

Bu aşamadan sonra karşınıza “Yeni Başvuru” butonu gelecektir.Bu butona tıklayınız.Ardından “Kredi limit ve borç bilgileri raporu” seçeneğini seçerek devam et butonuna basınız.

Bu aşamadan sonra bilgileriniz hazırlanmaya başlayacak.Bilgileriniz hazır olduğunda size sms ile bilgi gelecek ve kredi notu raporunuzu yine e-devlette risk raporu yazarak arattığınızda karşınızda görüntüleyebileceksiniz.

Bedava Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bu yöntem aslında diğerlerine nazaran biraz daha farklı bir yöntemdir.Eğer çevrenizde rent a car firmalarında çalışan bir arkadaşınız varsa , veya operatör şirketlerinde yada bankalarda çalışan bir arkadaşınız var ise bu kişilere tc kimlik numaranızı vermeniz durumunda sizlere kredi notu sorgulama işlemi yaparak kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenebilirler.

SMS İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME

Eğer cep telefonunuz dan sms ile kredi notu öğrenmek isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz.Türktelekom , Vodofone ve Turkcell de dahil olmak üzere birçok operatör firma aracılığı ile sadece sms atarak kredi notu öğrenebilirsiniz.

Turkcell SMS İle Kredi Notu Öğrenme

TC  Kimlik Numarası boşluk Doğum Yılı yazarak 1122 numarasına sms atarak türkcell sms ile kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Kredi notunuz size sms ile bildirilecektir.

Turkcell SMS ile kredi notu öğrenme ücreti 9 TL’dir.

Vodofone SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Eğer vodofone operatörü aracılığı ile kredi notu öğrenmek isterseniz yapmanız gereken yine aynı şekilde TC  Kimlik Numarası boşluk Doğum Yılı yazmak ve 1112 numarasına sms ile göndermek olacaktır.Sonucunuz yine sms ile size bildirilecektir.

Vodofone SMS ile kredi notu öğrenme ücreti 9 TL’dir.

Türk Telekom SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Eğer hattınız Türk Telekom ise bu durumda sadece TC KİMLİK NUMARASI  yazarak 1112 ye sms atmanız yeterlidir. Yine aynı şekilde size işlem sonucunda sms ile bildirimde bulunacaklar.

Türk Telekom SMS ile kredi notu öğrenme ücreti 9 TL’dir.

Bankalar ile Kredi Notu Öğrenme

Yapıkredi , Garanti bankası , Akbank , İngbank ve daha birçok bankaların online sayfalarından kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.Hemen hemen tüm bankalarda aynı alanda yer alan bu sorgulama araçlarına şu şekilde erişebilirsiniz.

  • Bankanızın online sayfasına giriniz.
  • Karşınıza gelen ekranda menüler kısmından “Başvurular/İşlemler” sekmesine tıklayın.
  • Bu sayfada “Risk Raporu” seçeneğine tıklayak kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlem için ücret bankadan bankaya göre değişmekte olup ortalama 5-10 tl arasında bir ücreti vardır.

Etiketler: