FinansMAX

Finansbank Günlük Para Çekme Limiti

Bankaların farklı uygulamalarından dolayı Finansbank günlük para çekme limiti konusundaki güncel rakamlar müşteriler tarafından merak ediliyor. Günlük para çekme limiti bankanın para çekme kanalları özelinde tanımladığı limitlerden meydana gelir. ATM, şube veya QR kod kullanımı gibi seçenekleri değerlendirerek hesaplarından para çekmek isteyen Finansbank müşterileri bu konuda bilgi sahibi olarak hareket etmelidir.

Çünkü özellikle acil işlemlerinde karşı karşıya kalacakları bir para limiti hatası işlemlerinin tamamlanmasını engelleyebilir. Tatile yakın zamanlar veya haftasonu gibi işlem sınırlamasının olduğu günlerde bankadan para çekmeniz gerekirse bu konuda limitle karşı karşıya kalabilirsiniz.Bir kısıtlama gibi gözükse de ortak atm noktaları sürdürülebilir olması için bu uygulamayı uygulamak zorundadır ve finansbank günlük para çekme limitleri hakkında detaylı bilgiyi bu makalemizde bulabilirsiniz.

Bundan dolayı hangi yolla para çekildiğinde ne oranda nakit çekimine izin verildiğinin bilinmesi gerekir. Böylece ne zaman olursa olsun istediğiniz çekimleri yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Qr Kod ile Günlük Para Çekme Limiti

Limitlerin eklenmesinin altında yatan neden bankanın müşterilerine daha güvenli hizmet vermek istemesidir. Çünkü herhangi bir sorundan dolayı güvenlik açığı oluşan para çekim işleminde belirlenen günlük çekim limiti hayat kurtarıcı olur.

Hesabınızdaki tüm paraya ulaşım imkanı olan bir QR kod uygulaması olması daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalınmasına neden olabilir. Bu nedenle yaşayacağınız limit sorunu olaylarında 0850 222 3663 numaralı hattı arayarak azaltma veya artırma talep edebilirsiniz. Finansbank QR kod ile para çekme limiti ile bu yöntemi kullanarak kullanarak Finansbank hesabınızdaki paradan günlük 1500 TL üst limitine kadar para çekebilirsiniz.

QR kod kullanımı kullanıcılar için oldukça pratik bir çözümdür. Sadece kodun okutulması ve bu sayede çekime izin verilmesi sistemine dayanır. Bu yolla çekim kolay olmasından dolayı çekim limiti makul rakamlar civarında tutulmak istenir. Güvenliğiniz için bu yola başvurulduğunu unutmamalısınız.

Finansbank Karekod ile Günlük Para Çekme Limiti

Karekod işlemleri banka kartınız yanınızda olmadığı zaman cep şubeden para çekmek için kullanabileceğiniz oldukça yararlı bir özelliktir. ATM aracılığı ile kolaylıkla cep şube üzerinden yapacağınız işlemler para çekmenize olanak tanır. Cep şubeden Karekod uygulamasına gelmelisiniz. Hızlı para çekme menüsünden ATM’ye dokunmanız bile gerekmeden hemen paranızı çekebilirsiniz.

Bunun için:

  • ATM’den diğer işlemler olarak açılan sekmeye gelmeniz gerekir.
  • Finansbank şubesine geldiğinizde Giriş tuşuna basarak karekod uygulamasını seçmeniz istenir.
  • Ekranda karekod uygulaması çıkacaktır.
  • Telefonunuzu yaklaştırarak limite uygun olacak şekilde çekim yapmak için kod ve cep şube arasında onay beklenir.
  • Birkaç saniye sonra ise çekim için ekran açılır.

Bu yolla çekim yapmak için ise Finansbank tarafından belirlenmiş kareokod ve QR kod ile günlük para çekme limiti 5000 TL’dir. Rakamlar bireysel müşteriler için geçerlidir. İşletme sahipleri ve özel kartları olan kişiler için farklı rakamlar uygulanabilir.

Maaş müşterileri için bile rakamlar yapılan sözleşme içerikleri doğrultusunda değişebileceğinden dolayı özel bir uygulama olup olmadığını bankanız ile iletişime geçerek onaylatmalısınız.

Finansbank Atmden Günlük Para Çekme Limiti

ATM para çekme konusunda en sık kullanılan yollardan bir tanesidir. Her sene güncellenen rakamlar dahilinde belirlenen günlük çekim limitleri uygulanır. Özel durumlar hariç olacak şekilde bu belirlenen rakamın dışına çıkılması mümkün olmaz.

Salgın kapsamında bu rakam finansbank günlük para çekme limiti 5000 TL olarak güncellenmiştir. Şubelere olan yoğunluğu azaltmak ve insan sağlığını tehlikeye atmamak için yapılan bu güncellemeden önce 2000 TL olan limit bankanın kararıyla bu şekilde artırılmıştır.

ATM noktalarından kartınızı kullanarak veya kartsız işlem menüsünden yapacağınız işlemler ile para çekebilirsiniz. Kartsız menüden de çekim limitiniz aynı rakam olacaktır. Bazı ATM’lerde ek çekim talepleriniz düşük rakamlar karşılığında yerine getirilebilir. Bu konuda ekranda uyarı mesajı yayınlandığında bilgi alabilirsiniz.

Finansbank Şubeden Günlük Para Çekme Limiti

Şubeden para çekmek istediğinizde bunu hesabınızın bağlı olduğu şubeden gerçekleştirmek daha doğru olacaktır. Çünkü başka şubeden hesabınıza ait olan parayı çekmek istemeniz halinde ek olarak ödeme yapmanız gerekir. Şubenizden günlük olarak çekebileceğiniz para limiti konusunda bir sınırlama bulunmaz. Hesabınızda var olan nakit paranın tamamını çekebilirsiniz.

Mesai saatleri içinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz rakamın fazla olması halinde ise şubenize işlem için en azından birkaç saat önceden haber vermeniz nakit tedarik edilmesi noktasında beklemenizi engeller. Çünkü şubeler de güvenlik nedeniyle belli bir miktarın üzerindeki rakamları şubede bulundurmazlar. Şubedeki müşteri temsilciniz bu konuda en kesi bilgiyi verecek olan kişidir.

Finansbank günlük para çekme limiti müşterilerine sunduğu Enpara imkanı sayesinde birçok işlemden ek bedel almadan birçok konuda esneklik sağlar. Enkart sayesinde günlük 7.500 TL’ye kadar çekim yapma şansınız olur. Finansbank’ın online hizmet verme kanalı olan ve şube gereksinimleri bulunmamasından dolayı daha çok imkan veren uygulaması sayesinde çekim limitiniz yükselirken işlemlerden alınan bedel ile düşürülür. Kolay para çekmeniz için Finansbank birçok kanalla işlemlerinizi onaylamaya devam eder.

Etiketler: