FinansMAX

Fibabanka’nın Sahibi Kim? Fibabanka Kime Ait?

Fibabanka kime ait, fibabanka’nın sahibi kim.Fibabanka, çok yeni bir banka lmasa da bireysel kullanıcılara daha az hizmet verdiği için bir çok müşterinin gözünde yeni bir banka olarak tanımlanabilir. Bununla beraber bu bankanın ilk defa ismini duyanlar için fibabanka kimin? sorusu akıllara gelmektedir. Bu konu hakkında bilgi vermek okurlar adına faydalı olacaktır. Fibabanka’nın yeni yeni adını duyurmasıyla beraber bu konu hakkında araştırmaların yapıldığını belirtmek mümkündür.

Millenium Bank’ın Türkiye hakları satın alınıp kurulan Fibabanka, Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuştur. Hüsnü Özyeğin, bundan önce Finans Bank’ı kurarak, National Bank Of Greece kurumuna satmıştır. Bu satışın ardından yeni girişimle beraber Fibabanka’yı kuran Hüsnü Özyeğin yeni bir projeyle adını duyurmuştur. Bankanın yeni olmasından ötürü güvenirliği hakkında çok merak edilen sorular vardır. Köklü bir geçmişi bulunan Özyeğin, yeni nesil bankacılıkla beraber bankasının güvenirliğini ispatlamaktadır.

Fibabanka Hakkında

Bu banka, Özyeğin’in kurduğu ilk banka olarak tanımlanamaz. Hüsnü Özyeğin, 1987 senesinde ilk olarak Finansbank’ı kurup, finans piyasasına ilk adımını atmıştır. Ancak 2006 senesinde Finansbank’ı National Bank Of Greece kurumuna satmıştır.

Çalışmalarını sürdüren Özyeğin, 2010 senesinde yeni bir banka kurmak amacıyla Fibabank projesini kurmuş ve hayata geçirmiştir. Kurulmuş olduğu ilk günden itibaren hizmetlerine ara vermeyen Fibabanka’nın günümüzde 70 civarında banka şubesi, 500’e yakın banka ATM’si bulunmaktadır. Bununla beraber pek çok personeli sayesinde özel bankalar içerisinde en güvenilir banka konumda yer alarak, müşterilerinin memnuniyetini almıştır.

Fibabanka’nın Sahipleri

Pek çok hizmeti müşterilerine sunan bankanın sahiplerinin merak konusu olduğunu söylemek kesin olacaktır. Bu yüzden Fibabanka kimin sorusunu soranlara yanıt olarak tüm sahiplerini sizler için listeledik.Fibabanka’nın sahibi Hüsnü Özyeğin şeklinde açıklanabilir. Fibabanka’nın yeni yönetim kadrosu da aşağıdaki gibidir;

  • Yönetim Kurulu Başkanı: Hüsnü Özyeğin,
  • Yönetim Komitesi Başkanı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Fevzi Bozer,
  • Denetim Komitesi Üyesi: Mevlüt Hamdi Aydın,
  • Yönetim Kurulu Üyesi: İsmet Erdem,
  • Yönetim Kurulu Üyesi: Hülya Kefeli,
  • Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi: Ömer Mert şeklinde sıralanacaktır.

Fibabanka’nın Faaliyetleri

Fibabanka; emeklilik desteği, KOBİ, nakit yönetimi, POS ürünleri, hisse senetleri, bireysel ve ticari krediler, çek ve senet işlemleri, dış ticaret işlemleri, internet bankacılığı, mevduat hesapları, alışveriş kredisi dahil olmak üzere pek çok alanda hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır.

Bankanın güncel şekilde 1000 üzerinde personeli, 70 civarında şubesi ve 500’e yakın ATM’si bulunuyor.

Fibabanka Güvenilirmi ?

Türk vatandaşlarının özellikle vadeli mevduat ve yatırım hesapları konusunda yeni kurulmuş olan bankalara ön yargı ile yaklaşmış olmaları muhtemeldir. Ancak Fibabank’ın, hem sahibinin Türk olmasından ötürü hem de hizmetlerini güçlü bir ana parayla devam ettirmesinden ötürü oldukça güvenilir bir banka derecesinde olduğunu belirtmek doğru olacaktır.İsmini ilk defa duyanlar için Fibabanka kimin sorusu sık sık sorulsa da eminiz ki sahiplerini öğrendikten sonra müşterilerin bu bankaya olan güveni artacaktır.

Yeni nesil bankacılık anlayışı ile hizmetlerini devam ettiren kurumlar arasında yer edinmiş olan Fibabank, bünyesinde yer alan bankacılık hizmetlerini Bireysel, Ziraat, KOBİ ve Ticari/Kurumsal müşterilerine sunmakta. Bu hizmetlerin gerçekleştirilmesi açısından banka şubelerini, İnternet bankacılığını, 444 88 88 numaralı telefon bankacılığı mobil uygulamalarını, banka ATM’lerini kullanmakta olan Fibabanka çok iyi hizmetleri ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Fibabanka’nın günden güne popüler hale geldiğini belirmek de mümkün.

Etiketler: