FinansMAX

Faturalı Telefon Hattına Kredi

Faturalı Telefon Hattına Kredi

Nakit ihtiyacı olan ve kredi almak için bankaya başvururlar. Bankalar her zaman kredi veremediği durumunda insanlar başka alternatif yollar denemek zorunda kalıyor. Bu durumda faturalı hat sahibi insanlar kredi başvurusu yapmak zorunda kalıyor. Bu yöntem acil paraya ihtiyacı olanlar için kullanılır.

Faturalı Hat Nedir?

Kişiler iletişim sağlamak amacıyla belli operatöre bağlı olarak ve her düzenli olarak ödediği hizmet bedelidir. Kişiler kimlik fotokopisi sayesinde hat açtıra bilir. Faturalı hatta kontür satın almak zorunda değildir.

Nasıl Kredi Alınabilir?

Bazı bankalar istenen şartları sağlamayan kişilere kredi vermemektedir. Kredi almak isteyen ilk önce hattın faturalı olması ve aktif olarak kullanılması gerekmektedir. Faturalı hattın operatörlerin vermiş olduğu puanlar da yeterli olması gerekmektedir. Hat üzerine senet veya taksit seçenekleri sunarak kredi açabilir. Ya da başka bir yöntem olarak sıfır olarak alınan telefon hemen satarak nakde dönüştürülebilir. Böylelikle kişi ihtiyacı olan nakit ihtiyacını karşılamaktadır.

Faturalı Telefon Hattına Kredi

Kredi Alırken Dikkat Edilecek Durumlar

Hattın yasal sahibi tarafından başvurulması gerekmektedir. Kişi kendi faturasını beyan etmesi Yaklaşık 6 ay faturalı olması, fatura tutarının belli bir seviyede olması gerekmektedir. Kredi çekerken güvenilir olmayan yerlerden uzak durulması gerekmektedir.

Kredi Başvurusu

Bankalar kredi verirken fazla evraklar istenildiği içi süreç uzar. Ama telefon hattı için sadece bir telefoncuya başvurulması durumunda hemen istenilen model ve tutar üzerinden kredi alınabilir. GSM operatörlerinden de bu işlem yapılabilir. Vatandaşlar nerdeyse 5000 lirada başlayarak 10000 liraya kadar kredi alabilirler. Kredi süre olarak 12 ay, 24 ay ve 36 ay olarak belirlenmektedir. Kredi kişiye değil de hatta verilir. Aylık odenen fatura tutarına eklenir. Türkiye belli başlı operatörleri Turkcell, Vodafone ve Avea olmak üzere 3 tanedir. Günümüzde bunların sayısı sürekli olarak artmaktadır. Bu operatörlere başvurarak ihtiyaç duyulan kredi alınabilir.

Kredi Çekerken Masraf Kim Karşılar?

​​​​​​Herhangi bir bankadan kredi çekildiğinde doğal olarak bazı masraf ve komisyon ücreti ortaya çıkmaktadır. Bu ücretler çok fazla olmayıp 400 ile 500 tüketiciler tarafından ödenir. Bu tutar firmadan firmaya değişmektedir.

 

 

Etiketler: