FinansMAX

Faturalı Hatta Kredi Çekme ( Tüm Detaylar )

Faturalı hatta kredi çekme, faturalı hatta kredi nasıl alınır.Nakit ihtiyaçlarınızı faturalı hatta kredi çekme ile giderebilirsiniz.Eğer düzenli ödediğiniz bir telefon faturası var ise kredi notunuz düşükte olsa hatta kara listede bile olsanız faturalı hattınızın üzerine kredi çekebilirsiniz.

Telefon bozdurma olarak bilinen bu yöntem nasıl yapılır bu makalemizde bunu inceleyeceğiz.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Çekilir?

Telefon bozdurma olarak bilinen bu yöntem sizin düzenli fatura ödeyerek biriktirdiğiniz puanlar ile alacağınız cihazları satarak nakit çevirmeye denir. Yani örnek siz vodofone faturalı hat sahibisiniz ve düzenli faturanızı ödüyorsunuz. Belirli bir ödeme limitine ulaşınca vodofone size faturanıza ek ufak taksitler ile ödeyebileceğiniz cihaz verir. Sizde hemen satarak bu telefonu nakite çevirebilirsiniz.

Faturalı cihaz almak için bazı şartlar aranmaktadır.Genellikle bir çok  GSM operatörü faturalı cihaz almak isteyen kişilerin en az 6 ay faturalarını düzenli ödüyor olmasını beklemektedir.Eğer sizde faturalarınızı geciktirmeden ödediyseniz faturalı hatta telefon alabilir ve satabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır ?

Hattınıza kredi çıkartan firmalar hangi gsm operatörüne bağlıysanız anlaşmalı oldukları şubelerde size telefon kredisi çıkarmaktadır.Telefon kredisi ile telefon alıp satarak nakite çevirebilirsiniz.Şube görevlisine giderek faturalı hatta kredi çekmek istiyorum yardımcı olurmusunuz derseniz sizle ilgilenirler. Asıl mantık şudur; siz tarifenize ek mobil cihaz alırsınız örneğin iphone x aldınız ne kadar sıfır 5.000 TL. Bunu telefonu aldığınız Vodofone bayisi , Türkcell yada türktelekom şubesindeki çalışanlar sizlerden belirli miktar altına örneğin 4.000 TL ye satın alıyorlar.

Böylece siz her ay tarifenize ek telefon taksidi ama aslında almış olduğunuz 4.000 TL’nin taksidini ödüyorsunuz.

Faturalı hatta kredi tekniğinin asıl mantığı ve yapılan iş budur.Artık günümüzde hemen hemen her gsm operatörü bayisi bu işlemi yapmaktadır.Gidip onlara faturalı hatta kredi veriyormusunuz diye sormanız yeterlidir. Örneğin ben bugün İstanbul Cevahir AVM’de Vodofone bayisinde faturalı hatta kredi isteyen bir kişiye telefon çıkartıp nakit 2.000 TL verdiklerine şahit oldum.Faturalı hatta kredi çekmek yasalmıdır diyecek olursanız , aslında al sat yaparak ticarete girdiği için yasal birşey olduğunu düşünüyorum.

Faturalı Hatta Kredi Çekme Şartları

  • Eğer faturalı hattınıza kredi çekmek istiyorsanız mutlaka Türkcell , vodofone veya Türk Telekom operatörlerinden birinde hattınız olması gerekiyor. Bu operatörlerde en az 1 yıllık bir birlikteliğiniz olması gerekiyor.
  • Bu firmalardan eğer daha önce ödenmemiş veya gecikmemiş bir faturanız yoksa ihtiyacınız kadar olan bir telefon alıp satabilirsiniz.
  • Eğer telefon hattınız yoksa üzerinize kayıtlı bir internet faturanız varsa 1 yıllık yinede telefon alabilirsiniz.
  • Eğer 1 yıllık bir süreyi tamamlamadıysanız  operatör firma kredi puanınızı yeterli gördüğü takdirde size hattınızın üzerine telefon satabilir.
  • En az 6 aylık bir ödeme planı en fazla ise 48 aylık bir taahüt yapabilirsiniz.İstediğiniz vade sayısına göre ödeyeceğiniz toplam tutar yükselmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Veren Yerler

Eğer bu işlemi aracı firmalar ile yapmak siterseniz faturalı hatta kredi veren firmalar ile çalışabilirsiniz.Bu yerler istanbul‘da , Ankara da ve izmir de sıkça ve kolayca bulunmaktadır.Genellikle onlarda bu şekilde sizin puanınız ve yukarıdaki şartları tamamladığınız takdirde aracı olarak telefon alır ve satarlar. Ve tabiki bu işlemden komisyon alırlar.

Genellikle bu işlemlerde Operatör firmasından alacağınız telefon fiyatı 5.000 tl ise bu telefon 3.500 tlye hemen satılır. 500 tl aracı firma alır ve size 3.000 tl teslim ederler. Ödeme tablosunda ise verdiğiniz taahüt yani vade sayısına göre ortalama 8-10 bin gibi bir rakam ödersiniz operatör firmasına.

Faturalı hatta kredi çekmek istiyorsanız bu bedele katlanmanız gerekmektedir.Eğer bu ödemeyi yapmak istemiyorsanız veya bu yöntem sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa  kolay kredi veren bankalar isimli makalemize giderek ihtiyacınız olan bilgilere hızlıca erişebilirsiniz.

Etiketler: