FinansMAX

Evlilik Kredisi Hakkında Genel Bilgiler

Evlilik Kredisi Hakkında Genel Bilgiler

Maddi ve manevi olarak evlilik harcamalarında belirli bir bütçesi olmayan insanlar bankaların özel olarak sunduğu evlilik kredisi imkanlarından faydalanıyor. Evlilik kredileri, diğer kredilerden oldukça farklı olmakla birlikte avantajlı noktaları mevcuttur. Ancak her evlilik kredisi başvurusunda bulunan çiftlerin evlilik kredisinin onaylanacağına dair net bir bilgi yoktur. İhtiyaç dahilinde bu krediyi veren bankalardan başvuru oluşturarak balayı, düğün, eşya masraflarınızı sıkıntıya girmeden karşılayabilirsiniz. Evlilik kredisi için en çok bilinen kredilerden bir tanesi olan devlet destekli kredi için belli başlı özellikleri taşıyor olmanız gerekir. Bu özellikler şu şekildedir;

  • Üniversite mezunları için yaş sınırı 26 olarak güncellenmiş olup, diğer kişiler için ise 18 yaşını doldurmuş ve en fazla 24 yaşında olmaları gerekir.
  • Sicil kaydının temiz olması aranan şartlardan bir tanesidir.
  • Daha önce evlenip boşanmış olunmaması ve maddi imkansızlığınızı belirtecek evrak teslim etmeniz gerekir.
evlilik kredisi

Devlet Destekli Evlilik Kredisinin Diğer Kredilerden Farkı

Evlilik kredisi özelliklerine uyum sağlayan çiftlerin mutlaka bu krediye başvurmaları önerilir. Her yönden kişilere fayda sağlayan bu kredi sayesinde evlilik masraflarınızın birçoğunu karşılayabilirsiniz. Devlet destekli evlilik kredisinin diğer kredilerden farkı şu şekildedir;

Devlet destekli kredilerde 2 yıl boyunca ödeme zorunluluğu bulunmaz.

Kredi olarak çekilebilecek en yüksek tutar 10.000 TL’dir.

İlk yıl çocuk olduğu durumlarda ise 2 yıl vadenin üzerine artı bir yıl daha eklenerek toplamda 3 yıl sonra geri ödeme imkanınız mevcuttur.

Diğer kredi seçeneklerine göre faiz oranı oldukça düşüktür.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Listesi

Evlilik kredisine olan talep her geçen gün artmasından dolayı hem özel bankalar hem de devlet bankaları evlilik kredisi almak isteyenlere bu imkanı sunuyor. Bankalar kredi vermeden önce kişilerden gelir düzeylerini belirten belge talep ederler. Gerekli evraklar tamamlandıktan sonra da krediniz hazırlanır. Evlilik kredisi veren bankalar arasında Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Türkiye Finans Bankası, KuveytTürk, Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi birçok bankadan evlilik kredisi talebi oluşturarak kredinizi alabilir ve evlilik süreçlerinde strese girmeden tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Etiketler: